Yükleniyor...

Yapay Zeka ile Meme Üreten Platform: AiDoge

OpenAI şirketinin ChatGPT isimli sohbet robotunun yaptığı Bitcoin tahmini kripto dünyasında geniş yankı bulurken yapay zekayı merkezine alan AiDoge gibi projelere olan ilginin arttığı görüldü.

AiDoge yapay zeka

OpenAI şirketinin ChatGPT isimli sohbet robotunun yaptığı Bitcoin tahmini kripto dünyasında geniş yankı bulurken yapay zekayı merkezine alan AiDoge gibi projelere olan ilginin arttığı görüldü.

Geçtiğimiz ay AMBCrypto’da yayımlanan bir yazıda “her şeyi bilen” sohbet robotu ChatGPT’ye Bitcoin fiyat tahmininde bulunmasını istediğini dile getiren Suzuki Shillsalot, yapay zeka aracının sorusuna detaylı bir kod ile yanıt verdiğini söyledi.

Tanıtıldığı günden beri gündemden düşmeyen ChatGPT sohbet robotu kripto para piyasasında da sık sık gündeme geliyor. Platform ile yapay zeka, kripto yatırımcılarının da yakından takip ettiği bir konu haline geldi.

Yapay zekayı odak noktasına alan projelerden biri olan AiDoge’nin ön satış etkinliğinin kazandığı ivme ise yatırımcıların AiDoge satın almak için adeta yarışa girdiğini gösterdi.

Ön satış etkinliği hızlı ilerleyen AiDoge token’ın ilk aşaması, bir hafta gibi kısa bir süre içinde tamamlandı.

Yapay Zeka Destekli Kripto Projesi AiDoge Nedir?

Yapay zeka kullanarak internet geyiği olarak tanımlanan “meme”lerin (miim) üretilmesini sağlayan bir platform AiDoge, yeni bir Web3 girişimi olarak karşımıza çıkıyor.

Projenin merkezinde “Meme Yarat ve Kazan” (Meme-to-Earn) mekanizması yer alıyor ve proje ekibi içerik üreticilerini ödüllendirmeyi hedefliyor.

Meme coin çılgınlığının sektörü etkisi altına aldığı ve ChatGPT gibi yapay zeka sistemlerinin giderek popülerleştiği bir dönemde ön satış etkinliği başlayan AiDoge, yatırımcılardan büyük ilgi görüyor.

Proje ekibi tarafından “kripto meme’lerin ChatGPT’si” yakıştırması yapılan AiDoge projesinin, internet geyiklerinin yaratılmasını teşvik etmesi sebebiyle geniş kitleleri platforma çekeceği tahmin ediliyor.

Projenin native tokeni olarak konumlanan AiDoge token ise meme yaratmak için kredi satın almak gibi amaçlarla kullanılıyor.

AiDoge Satın Almak İçin Bilmeniz Gerekenler

AiDoge projesinin native token’ı olan AiDoge satın almak için yatırımcılar, 20 aşamalı ön satış etkinliğine katılabiliyor.

Toplamda 1 trilyon adet token arzı bulunan AI token’ın yüzde 50’sinin ön satış etkinliği ile yatırımcısıyla indirimli bir şekilde buluşması hedefleniyor.

Ön satış etkinliği sayfası üzerinden AiDoge satın alımı yapmak için yatırımcıların, ETH, USDT (ERC20 ya da BEP20) veya BNB sahibi olması gerekiyor. Söz konusu para birimi bakiyesi bulunmayan kullanıcılar, kart kullanarak da AiDoge satın alabiliyor.

Her aşamada fiyatı artırılan AiDoge tokenin borsa listeleme fiyatının 0,0000336 dolar olması planlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner