Yükleniyor...

Binance’e CFTC Tarafından Dava Açıldı

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance Holdings Ltd.

binance

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance Holdings Ltd. ve İcra Kurulu Başkanı Changpeng Zhao’ya ABD’de dava açıldı.

Binance ve Changpeng Zhao‘ya dava açılmasının sebebi türev kurallarını çiğneme iddiası. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, CFTC tarafından dava edildi.

Binance ve Changpeng Zhao’ya Türev Kuralları İhlali Nedeniyle Dava Açıldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Binance ve Changpeng Zhao’ya (CZ) türev kurallarını çiğneme iddiasıyla dava açtı. Bu hamle SEC’in kripto para sektörü üzerindeki artan baskısı sırasında geldi.

cz

CFTC, bugün şirkete ve şirketin CEO’su CZ‘ye Chicago’daki federal mahkemede dava açtı. Türev düzenleyicisi, Binance‘in kendisine uygun şekilde kaydolmayarak yükümlülüklerini yerine getirmediğini belirtti.

CFTC, en az 2021’den beri Binance’i ABD sakinlerinin kripto türevleri alıp satmasını engelleyemediği konusunda araştırıyor. CFTC kuralları, Amerikalıların bu ürünleri ticaretine izin vermeleri durumunda genellikle platformların ajansa kaydolmasını gerektiriyor.

Düzenleyici, Binance’in faaliyetlerini araştıran birkaç ABD kurumundan biridir. Bloomberg News’in bildirdiğine göre, İç Gelir Servisi ve federal savcılar Binance‘in kara para aklamayla mücadele kurallarına uyumunu inceliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x