Yükleniyor...

Coinbase, Flatcoin’ler ile İlgileniyor

Enflasyona endeksli flatcoin'ler ile ilgilenen Coinbase, geliştiricilerin yeni Base ağında flatcoin’ler oluşturması için destek istiyor.

Coinbase

Enflasyona endeksli flatcoin’ler ile ilgilenen Coinbase, geliştiricilerin yeni Base ağında flatcoin’ler oluşturması için destek istiyor.

Coinbase, merkez bankalarının zayıf para politikası kararlarını boşa çıkaran ve enflasyonu takip eden bir stablecoin oluşturmanın artık her zamankinden daha önemli olduğunu açıkladı. Coinbase enflasyona endeksli flatcoin’leri, Base üzerine inşa edilmesi gereken dört kritik yenilikten biri olarak görüyor ve bunun için geliştiricilerden destek istiyor. Diğer üç yenilik arasında ise zincir üstü itibar sistemi, zincir üstü limitli emir defteri (LOB) borsası ve merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemini daha güvenli hale getiren araçlar yer alıyor. 

Coinbase, DeFi Ekosistemini Güvenli Hale Getirmek İstiyor

Base, Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada: “Özellike flatcoin’lerle ilgileniyoruz. Enflasyon oranını takip eden, kullanıcıların satın alma gücünde istikrara sahip olmalarını sağlayan ve aynı zamanda eski finansal sistemin neden olduğu belirsizliğe karşı dirençli olmalarını sağlayan stablecoin’ler” ifadelerini kullandı. 

Stablecoin’lerin çoğu fiat para birimlerine sabitlenirken, flatcoin’ler tüketici fiyat endeksi ve enflasyon verilerini takip ederek yaşam fiyatına sabitlenmeyi amaçlıyor. Bununla birlikte platform, itibari paraya sabitlenmiş stablecoin’ler ile değişken kripto para birimleri arasındaki boşluğu dolduracak yeni fikirlere de açık olduklarını belirtti. 

Coinbase ayrıca geliştiricileri, zincir üzerinde güven oluşturmada kritik bir rol oynayacağını düşündüğü itibar sistemini geliştirmeye çağırdı. 

Bunun yanı sıra Coinbase, itibar protokollerinin kullanıcı gizliliği ve özerkliğinin korunmasını sağlaması gerektiğini söyledi. 

Popüler kripto para platformunun odaklandığı son alan ise DeFi ekosistemini kullanıcılar ve geliştiriciler için daha güvenli hale getirmek. Şirket bunu başarmak için, akıllı sözleşme kodu güvenlik açıklarına ve protokol mantık hatalarına karşı koruma sağlayan araçları etkinleştirmek istiyor. 

Base üzerinde DeFi’nin hızlı bir şekilde ilerlemesini amaçlayan şirket, Base Ekosistem Fonu’nu başlatarak Base üzerinde inşa edilen erken aşama projelere fon sağlamaya da yardımcı oldu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner