Yükleniyor...

CFTC Başkanı, Stablecoin’lerin Emtia Olduğunu Düşünüyor

CFTC Başkanı Rostin Behnam, dijital varlıklar için kapsamlı bir düzenleyici yasa çıkmadığı takdirde stablecoin'lerin emtia olarak kabul edilebileceğini savundu.

rostin behnam

CFTC Başkanı Rostin Behnam, dijital varlıklar için kapsamlı bir düzenleyici yasa çıkmadığı takdirde stablecoin’lerin emtia olarak kabul edilebileceğini savundu.

Kripto para sektöründe herhangi bir düzenleyici netliklerin şekillenmemiş olması, yasal boşlukları da beraberinde getiriyor. Bu boşlukların üzerine giden CFTC ve SEC, kripto piyasalarına yönelik baskılarını günden güne artırıyor. SEC’in girişimleri dikkat çekerken, CFTC’nin geri planda kalmamak için girişimleri sürüyor.

Son olarak CFTC Başkanı Behnam, kripto endüstrisindeki düzenleyici netliklerin sağlanmadığına değinerek, ortadaki boşluk devam ederse stablecoin’lerin emtia olarak değerlendirilebileceğini savundu.

CFTC Başkanı, Stablecoin’leri Hedefine Aldı

CFTC Başkanı Rostin Behnam, yasal boşlukların devam etmesi halinde CFTC’nin stablecoin’leri emtia olarak değerlendirebileceğinin sinyallerini verdi.

Geçtiğimiz gün bir konferansta konuşan Behnam, stablecoin’leri ele aldı. Behnam, fiat destekli stablecoin’lerde kâr ve getiri beklentisi olmadığını aktardı. Ancak Behnam, algoritmik yapıya sahip stablecoin’lerin nasıl karakterize edilebileceğinden emin olmadığını da açıkça ifade etti.

Kripto sektörüne ağırlığını koymak isteyen CFTC’nin genç başkanı Behnam, ayrıca şunları söyledi;

“Stabilcoin’ler etrafında getirdiğimiz davalara dayanarak, USDC ve diğer benzer stablecoin’lerin emtia olacağına dair güçlü bir yasal argüman olduğunu düşünüyorum.”

Ayrıca geçtiğimiz ay, SEC’in BUSD ihraççısı Paxos’a yönelik işlettiği soruşturmalar kripto sektörüne damga vurmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner