Yükleniyor...

Cathie Wood’un Ark Fonu, İşlem Ücretleriyle Ayakta Duruyor

Cathie Wood'un amiral gemisi ARKK, yatırımcılarına zarar ettirmesine rağmen gördüğü sadakat ile 300 milyon dolarlık komisyon ücreti topladı.

ark invest

Cathie Wood‘un amiral gemisi ARKK, yatırımcılarına zarar ettirmesine rağmen gördüğü sadakat ile 300 milyon dolarlık komisyon ücreti topladı.

Geçtiğimiz yıllarda yaşanan kripto çöküşleri, birçok yatırım fonunu ve kurumsal yatırımcıları doğrudan etkilemişti. Bu dönemde, yatırım fonları ve ETF’ler ciddi zararlar görürken, birçok yatırım şirketi iflas bildirmek zorunda kaldı. Ancak bu şirketlerden birisi olan Ark Invest, amiral ürünü ARKK fonu ile yatırımcılarının sadakatini korumayı başardı.

Cathie Wood’un popüler ETF fonu, yatırımcılarına 10 milyar dolara yakın bir zarar ettirmesine rağmen 300 milyon dolarlık bir komisyon ücreti toplamayı başardı.

Cathie Wood’un Ark Fonu, Yatırımcısına Kaybettirerek Kazanıyor

Ark Invest CEO’su Cathie Wood‘un Coinbase ve Robinhood yatırımları devam ederken, şirketin ETF ürünü olan Ark fonuna yatırımcıların talebi azalmıyor.

Cathie Wood’un Ark Invest şirketi, dokuz yıl önceki kuruluşundan bu yana amiral gemisi borsa yatırım fonundan 300 milyon dolardan fazla komisyon ücretleri kazandı. Ancak aynı dönemde, bu fona yatırım yapan yatırımcıların neredeyse 10 milyar dolarlık varlığı eridi. Yatırımcılar, neredeyse yüzde 75 düşmüş olmasına rağmen Ark’ın ETF ürününe büyük ölçüde bağlı kaldılar.

Konuya değinen FactSet direktörü Elisabeth Kashner, yatırımcıların sağladığı komisyon ücretlerinin Ark ve Cathie Wood‘a çok iyi geldiğini belirtti. Kashner, fon yatırımcılarının aynı oranda şansa sahip olmadıklarının da altını çizdi.

Söz konusu ARKK fonu, teknoloji, robotik, biyoteknoloji ve uzay araştırmaları alanlarında geleceği kökten şekillendireceğini düşünerek riskli yatırımlar yapıyordu.

FactSet verilerine göre, ARKK günde ortalama yaklaşık 230.000 dolar ücret getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner