Yükleniyor...

Endonezya, Kripto Para Borsası Başlatacak

Endonezya ticaret bakanı yardımcısı Jerry Sambuaga, basına verdiği bir demeçte ülkenin kripto para borsası kurmak istediğini söyledi.

Endonezya Kripto Para Borsasi Baslatacak

Endonezya ticaret bakanı yardımcısı Jerry Sambuaga, basına verdiği bir demeçte ülkenin kripto para borsası kurmak istediğini söyledi.

Güneydoğu Asya ülkesi Endonezya, daha önce 2021’de lansmanını yaptığı kripto para borsasını süreçteki karmaşıklıklar sebebiyle 2022’ye ertelemişti. Konu hakkında basına bir demeç veren ticaret bakan yardımcısı Jerry Sambuaga, bir kripto borsasının tanıtılmasının hazırlıklar, dahil edilecek kuruluşların onaylanması ve minimum sermaye gereksinimleri gerektirdiğini söyledi.

Endonezya Kripto Borsasını Bu Yılın Sonuna Kadar Kurmak İstiyor

Endonezya ticaret bakanı yardımcısı Jerry Sambuaga, Endonezya’nın 2022 yılı sonuna kadar bir kripto para borsası kuracağını açıkladı.

Endonezya’nın Güneydoğu Asya ülkesinde kripto ticaretini düzenleyen Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Düzenleme Kurumu (Bappebti), geçen ay kripto varlık yatırımcıları için kayıt sertifikaları vermeyi durdurmuştu.

Endonezya’da, sorunlu olarak tanımlanan kripto borsası Zipmex de dahil olmak üzere Bappebti‘nin kaydı kapsamında yaklaşık 25 lisanslı kripto para ticaret şirketi bulunuyor. Bappebti verileri, Endonezya’daki 2021 kripto işlemlerinin 2020’deki 64,9 trilyon rupiyeden toplam toplam 859,4 trilyon rupiye (57,7 milyar dolar) ulaştığını gösterdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner