Yükleniyor...

Avalabs CEO’su Emin Gün Sirer, CFTC Danışma Kuruluna Katıldı

CFTC'nin Teknoloji Danışma Komitesi'ne, Avalabs CEO'su Emin Gün Sirer, Circle başkan yardımcısı Corey Then ve FireBlocks kurucu ortağı Michael Shaulov katıldı.

CFTC

CFTC‘nin Teknoloji Danışma Komitesi’ne, Avalabs CEO’su Emin Gün Sirer, Circle başkan yardımcısı Corey Then ve FireBlocks kurucu ortağı Michael Shaulov katıldı.

Günden güne benimsenme ortanlarında artış gözlemlenen kripto sektörü, düzenleyicilerin dikkatini çekmeyi başardı. Özellikle ABD’li düzenleyiciler, birçok kripto kuruluşunun üzerindeki baskılarıyla gündemde yer edindi.

Bu düzenleyicilerden birisi olan CFTC, sektörü daha iyi anlayabilmek amacıyla Teknoloji Danışma Komitesi‘ni ortaya çıkardı. Avalabs CEO’su Emin Gün Sirer ve diğer birkaç kripto projesinin üst düzey yöneticileri bu kurula katıldı.

CFTC Kuruluna Kripto Dünyasından Katılım Var

Teknoloji Danışma Komitesi, CFTC’ye finansal hizmetler ve piyasalardaki teknolojik yeniliklerin etkilerini ve sonuçlarını inceleme konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor.

Avalabs CEO’su Emin Gün Sirer, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımıyla, CFTC’nin Teknoloji Danışma Komitesi‘ne katıldığını doğrulamış oldu. Sirer, bu katılımı neticesinde, sektörü daha iyi yerlere getirmeye ve düzenleyicileri kripto sektöründeki son gelişmelerden haberdar etmeye çalışacağını dile getirdi. Ayrıca Sirer, blockchain‘lerin faydalarını finansal sistemlere getirmek için elinden geleni yapacağını da belirtti.

Bu kurul aynı zamanda CFTC’de de duyuruldu. CFTC, konuyla ilgili şunları söyledi;

“Teknik Danışma Kurulu, CFTC’nin türev ve emtia piyasalarının bütünlüğünü sağlama ve diğer kamu yararı hedeflerine ulaşma misyonunu desteklemek için teknolojiyle ilgili konuları değerlendirmesini sağlayabilir.”

CFTC’nin Teknoloji Danışma Komitesi‘nde, Circle ve Avalabs’ın da yer alması kripto endüstrisinde dikkat çekti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner