CFTC, Kripto Risklerini Gündeme Taşıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

CFTC, Kripto Risklerini Gündeme Taşıyor

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), risk yönetimi kurallarının gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti.

CFTC

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), risk yönetimi kurallarının gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Kripto düzenlemeleri yoğun gündem haline gelirken, düzenleyicilerin öneri ve yaptırımları da devam ediyor. Özellikle SEC ve CFTC, kripto üzerindeki baskılarıyla tartışmaların odak noktası haline geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto tarafında yoğun bir baskı oluşturan CFTC, yapay zeka ve kripto gibi gelişen teknolojilerin ışığında risk kurallarının gözden geçirilmesini önerdi. CFTC Komisyon Üyesi Christy Goldsmith Romero, teknolojik ilerlemenin riskleri de tetiklediğini aktardı.

CFTC, Kripto Risk Kurallarına Odaklandı

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), risk kurallarının değiştirilmesi amacıyla bir teklif yayımladı. Komisyon Üyesi Christy Goldsmith Romero, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Romero, yapılacak olası değişiklikler karşısında, firmaların kripto oynaklığı ve müşterilerin dijital varlık risklerine karşı hazırlanması gerektiğini belirtti. Ayrıca Romero, dijital varlıkların genişlemesiyle birlikte, yapay zeka ve bulut hizmetleri gibi alanlarda da risklerin ortaya çıkabileceğini söyledi.

Özellikle kripto tarafında uyguladığı politika ile tartışmaların merkezinde yer alan CFTC, şimdilerde risk yönetimini ele almaya çalışıyor. Bu konuda çalışmalar yapan düzenleyici, önerilen kuralların 60 gün boyunca kamuoyundan yorumlanacağını iletti.

Diğer taraftan Romero, “Bu teknolojik ilerlemeler, beraberindeki risklerle birlikte, komisyonun risk yönetimi gereksinimlerimiz de dahil olmak üzere düzenleyici gözetimimizi yeniden gözden geçirmesini gerektiriyor”dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x