Yükleniyor...

CFTC, Bir Davanın Daha Kazananı Oldu

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC), Bitcoin (BTC) dolandırıcılığı hakkındaki davayı kazanarak 3,4 milyar dolar gelir elde etti.

Kripto YouTuberlari BitBoy ve Atozy Bir Davada Catisti

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC), Bitcoin (BTC) dolandırıcılığı hakkındaki davayı kazanarak 3,4 milyar dolar gelir elde etti.

ABD mali düzenleyicisi tarafından düzenlenen BTC dolandırıcılık davası sonuçlanmış oldu. Hakim, CFTC’nin davayı kazanarak 3,4 milyar dolarlık kazanç sağlayacağını açıkladı. Sonuçlanan dava ile ilgili yorumda bulunan CFTC, bunun “bir CFTC davasında verilen en yüksek sivil para cezası” olduğunu söyledi. BTC dolandırıcılık planlarına karşı savaş açan CFTC, bu savaştan galip gelerek rekor düzeyde bir gelir elde etti.

Compass Mining 2 Milyon Dolarlik Dava ile Karsi Karsiya

CFTC’nin Hameleleri Devam Ediyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CFTC’nin 27 Nisan’da yapılan bir açıklama, Teksas Bölge Mahkemesi Yargıcı Lee Yeakel’in, Cornelius Johannes Steynberg’e döviz işlemleri ve BTC içeren sahte bir emtia havuzu planının içersinde olduğunda dolayı ceza ödemesini emretmişti. Son haftalarda kripto paralara ve kripto borsalarına odaklanan CFTC, kripto yatırımcısının yeni odağı haline geldi.

Yakın zamanda da Binance’a dava açmış olan CFTC, birçok kuruluşa yönelik hamelerini sürdürüyor. Son davasından rekor değerde gelir kazanan CFTC’nin sıradaki hedefinin ne olacağı merak konusu.Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x