Yükleniyor...

CFTC Üyesi, Anonimliği Azaltmayı Öneriyor

Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) üyesi Christy Goldsmith Romero, kripto şirketlerini kullanıcıların dijital kimliklerini doğrulamaya çağırdı.

CFTC üyesi

Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) üyesi Christy Goldsmith Romero, kripto şirketlerini kullanıcıların dijital kimliklerini doğrulamaya çağırdı. 

CFTC yetkilisi, 25 Nisan’da Londra’da düzenlenen City Week 2023’te Yasadışı Finans ve Dijital Finansın Diğer Temel Riskleri konulu açılış konuşmasında önemli ifadelere yer verdi. Romero, kongrenin anonimlik ve dijital kimliği ele alan yeni yasaları değerlendirdiğini söyleyerek, kripto şirketlerine anonimliği azaltma çağrısında bulundu. 

Finansal İstikrarın Önemini Vurguladı

Romero, hükümetlerin ve sektörün kripto para birimlerini yasadışı finans için cazip kılan birincil özellik olan anonimlikle mücadele etmesi gerektiğini vurguladı. 

Konuşmasının devamında piyasa bütünlüğü, ulusal güvenlik ve finansal istikrarın çok önemli olduğunun altını çizen Romero, bunlardan ödün verilmeyeceğini ve dijital varlıklar ile ilişkili risklerin yönetilmesi gerektiğini söyledi. Yasadışı finans risklerini azaltmanın yolunun, kimlik doğrulama sorununu ele almaktan geçtiğini belirten Romero, konuşmasına şu sözler ile devam etti: “Halka açık blok zinciri şeffaflık ve izlenebilirlik sunsa da, karıştırıcıların ve anonimliği artıran teknolojinin kullanımı önemli risk potansiyelini artırıyor.” 

Romero’ya göre kripto şirketleri, karıştırıcılara ve anonimliği artıran teknolojilere güvenmeden de müşterileri için finansal gizliliği koruyabilir. 

Kongre de anonimlik ve dijital kimliği ele alan yeni yasaların değerlendirildiğini söyleyen Romero, ABD hükümetinin kriptonun yasadışı finans için kullanılmasını önlemeye öncelik vereceğini belirtti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner