Yükleniyor...

Do Kwon ve Terraform Labs’ın Milyarlarca Wonu Var!

Güney Koreli savcılar, Do Kwon ve Terraform Labs'ın (TFL) İsviçreli bir bankada milyarlarca wona sahip olduğunu belirtti.

Do kwon haberi

Güney Koreli savcılar, Do Kwon ve Terraform Labs’ın (TFL) İsviçreli bir bankada milyarlarca wona sahip olduğunu belirtti.

DigitalAsset tarafından yapılan bir habere göre, Terra krizinin arkasındaki isim olan Do Kwon‘un ve TFL’nin, İsviçreli bir bankada milyarlarca wonluk varlığı bulunuyor. Ayrıca SEC, söz konusu isimlerin, İsviçreli banka Sygnum’a 10 bin BTC aktardığını belirtmişti. Aktarılan bu BTC’lerin bir kısmının nakde çevrildiği aktarıldı.

Güney Koreli Savcılar, Do Kwon’un Varlığına Değindi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Güney Koreli savcılar, Terraform Labs (TFL) ve Terra kurucusu Do Kwon‘un, İsviçre merkezli Sygnum bankasında milyarlarca won tuttuğunu belirtti.

Şubat ayında SEC, Do Kwon ve TFL’nin, Sygnum’a 10 bin BTC aktardığını açıklamıştı. Ayrıca SEC, aktarılan bu BTC’lerin finansman amacıyla nakde çevrildiğini ve diğer kısmının işleyişte kullanıldığını belirtti.

Seul’deki Mali ve Menkul Kıymet Suçları Ortak Soruşturma Birimi, LFG‘ye ve Do Kwon‘a ait BTC’leri takip ettiklerinin altını çizdi. Ayrıca savcılar, paranın bir kısmının Kim & Chang hukuk firması hesabına avukatlık ücretleri için aktarıldığını açıkladı.

Güney Koreli savcıların bu açıklamaları, aralarında eski TFL eş başkanı Shin Hyun-seong’un da bulunduğu 10 kişinin suçlandığı basın duyurusunda geldi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x