Yükleniyor...

Do Kwon Dolandırıcılık İddialarını Reddetti

Geçtiğimiz yıl kripto para sektöründe büyük bir düşüşe sebep olan TerraUSD'nin çöküşünün ardından dava devam ediyor.

Do kwon tutuklandi

Geçtiğimiz yıl kripto para sektöründe büyük bir düşüşe sebep olan TerraUSD’nin çöküşünün ardından dava devam ediyor.

Terraform Labs kurucusu Do Kwon yakalanmasının ardından dava süreci devam ediyor. Do Kwon geçtiğimiz aylarda Karadağ’da tutuklanmıştı.

Do Kwon’un Yargı Süreci Devam Ediyor

Do Kwon‘un avukatları SEC tarafından öne sürülen dolandırıcılık iddialarını reddetti. Avukatlar, SEC‘in Terra’nın TerraUSD (UST) ve Luna’nın (LUNA) 40 milyar dolarlık çöküşüyle ​​bağlantılı olarak ABD’li yatırımcıların dolandırıldığı iddiasını kanıtlayamadığını iddia etti. SEC, Kwon’u ABD’li yatırımcıları yasa dışı bir şekilde kayıt dışı menkul kıymetler sunarak dolandırdığı iddiasıyla dava etmişti.

terra classic

Do Kwon‘un avukatları yargıçtan, SEC‘in satın almalarının asılsız olduğunu iddia eden dava dosyasını reddetmesini istedi. ABD yasalarının düzenleyicilerin “bu davada dijital varlıklar üzerinde yargı yetkisi sağlamak için federal menkul kıymetler yasasını kullanmasını” yasakladığını ileri sürdüler.

Ayrıca avukatlar, SEC’in Kwon’un Terra’nın TerraUSD (UST) ve Luna’nın 40 milyar dolarlık çöküşüyle ​​bağlantılı olarak ABD’li yatırımcıları dolandırdığını kanıtlayamadığını iddia ettiler. Avukatlara göre, söz konusu stablecoin bir menkul kıymet değil, bir para birimi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner