Yükleniyor...

Bitcoin Son Bir Hafta İçinde Yüzde 10 Geriledi

Kripto para piyasasının demirbaşı Bitcoin'in bir hafta içinde yüzde on gerilemesi piyasada paniğe sebep oldu.

bitcoin

Kripto para piyasasının demirbaşı Bitcoin’in bir hafta içinde yüzde on gerilemesi piyasada paniğe sebep oldu.

Kripto para piyasası 2023’ün başından beri yükseliş içindeydi. Bununla birlikte piyasada şu anda bir düşüş yaşıyor.

“Bitcoin’in Gerilemesi Oldukça Sağlıklı ve Normal”

Bitcoin‘in 2023’teki yükselişinin ardından bu düşüş oldukça sağlıklı olarak yorumlanıyor. Analistler Bitcoin’deki bu gerilemenin oldukça normal olduğu konusunda topluluğu sakinleştirmeye çalışıyor.

TradingView’den alınan veriler, BTC/USD paritesinin Wall Street işlem haftasının kötü bir notla sona ermesinin ardından 27.000 dolar seviyesini koruduğunu gösterdi.

e81c5864 9655 42ba a355 d5d95b81cfff

Büyük piyasalardaki iniş ve çıkışların aksine Bitcoin’deki yön düşüş oldu. Bitcoin 30 bin dolara ulaşmasının ardından 27 bin dolara kadar geriledi. Bununla birlikte Bitcoin’deki en güçlü destek bölgesi olarak 25.200 dolar seviyesi karşımıza çıkıyor.

80ae6819 cc87 4bcb b3b6 c64c5696b85b

Bununla birlikte, izleme kaynağı Coinglass‘ın verilerine göre BTC/USD , ilk çeyreğin çoğuna kıyasla servetlerde dramatik bir dönüşün ortasında, hafta boyunca yüzde 10 ve genel olarak Nisan ayında yüzde 4 düştü.

Twitter popüler trader olan Credible Ctypto bir Tweet’inde şöyle yazdı:

 “Bitcoin hakkındaki makro teziniz, 19 bin dolardan 30 binin üzerine çıkan 10 bin doların üzerindeki dikey rallinin ardından 2 bin doların geri çekilmesi nedeniyle değiştiyse, yanlış yapıyorsunuz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner