Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Balinası, 9 Yıl Sonra Harekete Geçti

Dün itibariyle Bitcoin'de (BTC) yaşanan fiyat düşüşü, binlerce BTC balinasını tetikledi, 9 yıldır aktif olmayan bir cüzdan 6 bin'den fazla BTC taşıdı.

Bitcoin Balinasi BTC

Dün itibariyle Bitcoin’de (BTC) yaşanan fiyat düşüşü, binlerce BTC balinasını tetikledi, 9 yıldır aktif olmayan bir cüzdan 6 bin’den fazla BTC taşıdı.

Bir haftadan fazla bir süredir 30.000 dolar seviyelerinde seyreden BTC, güç kaybetmeye başladı. BTC, Kısa süre içersinde yüzde 6,25 değer kaybederek, kripto piyasasını endişelendirmişti. Bu düşüşün perde arkası incelendiğinde ise, BTC balinalarının hareketleri göze çarpıyor. Fiyattaki kısa zamanlı çöküş öncesinde, devasa BTC transferleri gerçeklemiş. Bu transferlerin en dikkat çekeni ise, 9 yıldır aktif olmayan kripto cüzdanının 6.071 adet BTC (178 milyon dolar) transfer etmesi oldu.

btc

Bitcoin’de (BTC) Veriler Olumsuz İlerliyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir süredir stabil şekilde ilerleyen BTC, yol ayrımına gelmişti. Hem teknik tem temel analiz bakımından önemli olan 30.000 dolar seviyesi, dün gelen sert bir fiyat hareketiyle terk edildi. 29.000 doların da altına sarkan BTC, bahar havasında ilerleyen kripto piyasasında endişe yaratmış gözüküyor.

BTC’nin bu anlık fiyat hareketinden sonra, pek çok kripto verisinde olumsuz sonuçlara rastlanıldı. Özellikle de tasfiye oranları incelendiğinde, BTC taraflı işlemlerde inanılmaz sayıda kripto yatırımcısının tasfiye olduğu ve bu tasfiye değerlerinin ciddi miktarda olduğu görülüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x