Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Tuzak Senaryosu Olabilir mi?

Dokuz gündür 30 bin dolar bandında fiyatlayan Bitcoin (BTC), kısa sürede yüzde 7'ye yakın bir değer kaybetti, kripto piyasasının yönü nasıl ilerliyor?

btc

Dokuz gündür 30 bin dolar bandında fiyatlayan Bitcoin (BTC), kısa sürede yüzde 7’ye yakın bir değer kaybetti, kripto piyasasının yönü nasıl ilerliyor?

Neredeyse 10 güne yakın bir süredir 30.000 dolar aralığında seyreden BTC, dün itibariyle gösterdiği düşüşten sonra bu aralıktan çıkmış oldu. 30.425 dolardan 28.500 dolar değerine anlık olarak düşen BTC, yüzde 6,25’lik bir değer kaybetti. Kripto yatırımcılarının merakla beklediği BTC’nin fiyat hareketi, bir bakıma gelmiş oldu. Kısa süre içersinde “bu denli düşüş yaşayan BTC, hareketi tetikleyen herhangi bir olay mı oldu” sorusunu da ardından getirdi.

Peki ya, yükseliş trendinde devam eden BTC’nin bu fiyat hareketi, yatırımcıları korkutmak için bir tuzak senaryosu muydu?

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

Kripto piyasasının tuzak hareketlerini anlayabilmek için, öncelikle kısa zaman dilimindeki hareketlerin “kalıcılığı” ana kriterlerden birisi. Güncel olarak günlük açılış fiyatının üzerinde fiyatlayan BTC, yola devam edebilmesi adına 29.150 doları aşması gerekiyor. Ardından gelecek fiyat hareketlerinde ise 29.980 dolar direnci büyük öneme sahip. Bu seviyelerin aşılması doğrultusunda, BTC’nin yükseliş trendi güçlü bir şekilde yoluna devam edebilir. Fakat yaşanabilecek düşüş senaryosunda ise, aylık açılış fiyatından ve 28.250 dolardan destek alması, dikkatle takip edilebilir.

Ekran Resmi 2023 04 20 09.23.04

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner