Yükleniyor...

Austin Campbell’dan Stablecoin Açıklaması

ABD vekilleri bir komite oturumunda kripto paralar ve stablecoin'ler hakkında konuştu.

abd baskilari stablecoinler

ABD vekilleri bir komite oturumunda kripto paralar ve stablecoin’ler hakkında konuştu.

Komitede konuşanlar arasında olan yardımcı doçent Austin Campbell düzenleyici çerçevede stablecoin’leri değerlendirdi. Campbell’e göre düzenleyici çerçevenin net olmaması stablecoin ihraççılarını ABD dışına itebilir.

Ausitn Campbell: Stablecoin Düzenlemelerinin Olmaması İhraççıları ABD’den Kaçırabilir

ABD Kongresi alt komitesi, stablecoin‘lerin rolünü tartıştı. Ancak Columbia Business School’da yardımcı doçent olan Austin Campbell, komitenin düzenleme eksikliği nedeniyle bazı projeleri yurt dışına sürükleyebileceği konusunda uyarıda bulundu. Campbell, Singapur, Dubai, Abu Dabi ve Birleşik Krallık gibi bölgelerin şimdiden çerçeveler önerdiğini belirterek, ABD’nin de daha iyi yapabileceğini söyledi.

Stablecoin credibility

Campbell, ABD’nin daha sağlam mali düzenlemeleri ve sistemleri olduğunu, aksi takdirde insanların başka yerleri tercih edeceğini ifade etti. Campbell’a göre, ABD’de stablecoin‘ler için daha iyi bir düzenleyici ortam sağlanmazsa, ihraççıların başka ülkelere gitmesi konusunda uyardı.

Komitedeki bazı milletvekilleri de benzer endişeleri dile getirdi. House, Finansal Hizmetler Komitesi başkanı Patrick McHenry, stablecoin’lerin ve CBDC’nin nasıl ele alınacağına dair bir tartışma taslağı yayınladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner