Yükleniyor...

Bank of England Yöneticisinden Stablecoin Açıklaması

Bank of England yetkilisi stablecoin'lerin kullanım sınırlarına ihtiyaç duyduğunu söyledi.

bank of england

Bank of England yetkilisi stablecoin’lerin kullanım sınırlarına ihtiyaç duyduğunu söyledi.

İngiltere Merkez Bankası (Bank of England) Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe, stablecoin’lerin sınırlamalara ihtiyaç duyduğunu söyledi. Yetkiliden stablecoin’ler hakkında tartışmalar sürerken açıklama geldi.

İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Stablecoin’lerin Sınırlamalara İhtiyaç Duyduğunu Söyledi

İngiltere Merkez Bankası (Bank of England) Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe, ödemeler sektöründeki hızlı yeniliklerin finansal sistem için yeni riskler getirebileceği olasılığına dikkat çekti. Açıklamasında, düzenleyicilerin ödemeler için kullanılan stablecoin‘lerin kullanımına sınırlar koymaları gerektiğini öne sürdü.

Stablecoin credibility 1

Cunliffe, ödeme sistemlerindeki hızlı yeniliklerin müşteriler ve finansal sisteme yeni riskler getirebileceği olasılığına dikkat çekti. Yetkili ek olarak finansal istikrarı korumanın önemini vurguladı. Yeniliklere izin vermekle birlikte, hızlı ve yıkıcı değişimlerin finansal istikrarı tehdit etmesine izin verilmemesi gerektiğini de açıklamalarına ekledi.

Stablecoin’lerin özellikle kripto para birimleriyle ilişkili riskler taşıdığına dikkat çeken Cunliffe, düzenleyicilerin bu alanda kısıtlamalar getirmesi gerektiğini söyledi. Innovate Finance tarafından düzenlenen bir etkinlikte konuşan Cunliffe, stablecoin’lerin kullanımıyla ilgili kararların düzenleyiciler tarafından verilmesi gerektiğini vurguladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner