Yükleniyor...

Bank of England, CBDC için 30 Kişilik Ekip Kuruyor

Bank of England bir açıklamasında CBDC için 30 kişilik bir ekip kurmayı düşündüğünü açıkladı.

Ingiltere Merkez Bankasindan Duzenleme Mesaji

Bank of England bir açıklamasında CBDC için 30 kişilik bir ekip kurmayı düşündüğünü açıkladı.

Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) geliştirmek isteyen hükümetler konu hakkında işe alımlar yapmaya devam ediyor. Bunu son yapan ülke ise İngiltere oldu.

İngiltere CBDC Çalışmalarına Hız Verdi

Bank of England, dijital para birimi (CBDC) geliştirmek için 30 kişilik bir ekibi hedefliyor. Sunday Times’ın raporuna göre, banka bu ekibi oluşturarak İngiltere Merkez Bankası’nın dijital poundunu geliştirmeyi amaçlıyor. Şu anda, “Digital Pound Güvenlik Mimarı ve Digital Pound Çözüm Mimarı” gibi pozisyonlar açık durumda.

Ingilizler Kripto Paralara Yoneliyor

İngiliz hükümeti, Şubat ayında İngiliz Sterlini’nin dijital versiyonu üzerinde çalışacaklarını duyurmuştu. Bununla beraber halkı da planlarına dahil etmişti. Ancak, Bank of England dijital bir poundun dağıtılmış defter teknolojisi kullanıp kullanmayacağına karar vermedi.

Bankanın kariyer sayfası, Digital Pound Güvenlik Mimarı ve Digital Pound Çözüm Mimarı pozisyonlarını listeledi. Her iki pozisyon da 80.000 İngiliz Sterlini (yaklaşık olarak 99.000 dolar) maaş ödemesi yapıyor. Ocak ayında Hazine, Merkez Bankası Dijital Para Birimi Başkanı için ilan vermişti.

Bank of England‘ın bu hamlesi, dijital para birimlerinin önemi ve kullanımının artmasıyla ilgili bir adım olarak değerlendirilebilir. İngiltere’nin bu alandaki girişimi, diğer ülkelerin de benzer adımlar atmasına neden olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner