Yükleniyor...

Çin Bankaları, Hong Kong’daki Kripto Şirketlerine Katılıyor!

Çin'in devlete bağlı bazı bankaları, Hong Kong'daki kripto faaliyetlerine sıcak bakıyor ve şirketler ile ortaklığa gidiyor.

hong kong

Çin’in devlete bağlı bazı bankaları, Hong Kong’daki kripto faaliyetlerine sıcak bakıyor ve şirketler ile ortaklığa gidiyor.

Hong Kong’un bir kripto merkezi olma yönünde gösterdiği çaba, yalnızca kripto şirketleri için değil, Çin’deki devlete bağlı birçok banka için bir fırsat yarattı. Çin bankaları, Çin’deki kripto ile ilgili faaliyetlere yönelik kapsamlı hizmetlere rağmen, Hong Kong’da ortaklıklar kurmaya ve düzenlemeye tabi kripto şirketlerini ön planda tutmaya başladı. Çin devletine ait İletişim Bankası’nın Hong Kong şubesinin, şehire kayıtlı birkaç kripto para birimi işletmesiyle işbirliği yaptığını belirtti. Konuyla ilgili basına yansıyan diğer haberlere göre banka , denetime tabi tutulan şirketler adına hesap açmak için görüşmelerde bulunuyor

olasi kripto rallisinin atesini cin mi yakacak 2

Bankacılık Faaliyetleri Giderek Hızlanıyor

Çinli internet sigorta şirketi ZhongAn Online P&C Insurance tarafından kontrol edilen ve Hong Kong’un en büyük sanal bankası olan ZA Bank, kripto şirketleri için takas hizmetleri görevini yerine getirecek. Ayrıca ZA Bank, bankalar ile birlikte itibari para birimlerinin yatırım ve çekim işlemlerini kolaylaştıracak.

Kripto para birimi işletmelerine hesap hizmetleri sağlamanın yanı sıra, bu bankalar yetkili borsalarda token mevduatlarının Hong Kong doları, Çin yuanı ve ABD doları cinsinden çekilmesini sağlamak için uzlaşma bankaları olarak hizmet verecek. Kripto hizmetleriyle son haftalarda ivme kazanan Hong Kong, küresel olarak kripto endüstrisinde yer almaya devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner