Yükleniyor...

Bank of England, CBDC Cüzdanı için Proof-of-Concept Arayışında

Bank of England, bir CBDC cüzdanı için proof-of-concept arayışına girdi.

bank of england

Bank of England, bir CBDC cüzdanı için proof-of-concept arayışına girdi.

Cüzdan için 23 Aralık tarihine kadar başvuru yapılabilir.

Bank of England, CBDC Cüzdanı için Arayışa Geçti

İngiltere merkez bankası, kendi başına bir cüzdan geliştirmeyeceğini ifade etse de “hem Banka hem de özel sektör için işlevsel gereksinimleri keskinleştirmenin bir yolu olarak end-to-end kullanıcı yolculuğunu” keşfetmek ve CBDC ürününü daha somut hale getirmek istiyor. Planlanan cüzdanın hem Android hem de iOS destekli olması düşünülüyor.

Banka, daha önce potansiyel bir CBDC için örnek bir cüzdan üzerinde herhangi bir çalışma yapılmadığını ifade etmişti. Cüzdanla ilgili yapılacak çalışmalarda ilk beş aylık bütçe 200.000 pound olarak belirlendi.

CBDC cüzdanı için ihale süreci, Maliye Bakanı Jeremy Hunt’ın Cuma günü Birleşik Krallık finansal hizmetleri için dijital pound ihracını da içeren 30 düzenleyici reformdan oluşan bir paketi paylaşmasıyla geldi. Edinburgh Reformları, Brexit sonrası ekonomik büyümeyi artırmayı ve yeniliği teşvik etmeyi amaçlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner