Yükleniyor...

Coinbase’in Dava Durdurma Teklifi Kabul Edildi

ABD Yüksek Mahkemesi, Coinbase'in iki farklı davadaki tahkim anlaşmazlığını görüşmeyi kabul etti.

Coinbasein Dava Durdurma Teklifi Kabul Edildi

ABD Yüksek Mahkemesi, Coinbase‘in iki farklı davadaki tahkim anlaşmazlığını görüşmeyi kabul etti.

Coinbase, hesabına bir dolandırıcıya erişim sağlaması için kandırıldığını ve daha sonra kendisinden 31.000 dolardan fazla para çaldığını söyleyen müşteri Abraham Bielski tarafından açılan bir davada yer alıyor.

Ayrıca, Kaliforniya’da görülen bir başka davada, eski Coinbase kullanıcıları, katılımcılara kripto para birimi Dogecoin‘de 1,2 milyon dolara varan ödüller kazanma şansı sunan bir çekilişe katılmak için şirket tarafından 100 dolar veya daha fazla ödeme yapmaları için kandırıldıklarını iddia ederek dava açtı.

ABD Mahkemesi, Coinbase ile Tahkim Anlaşmazlığını Görüşecek

ABD Yüksek Mahkemesi, kripto para borsası Coinbase’in, şirketin özel tahkime ait olduğunu iddia ettiği davaları durdurma teklifini dinlemeyi kabul etti.

Yargıçlar, Coinbase‘e dava açan müşteriler tarafından önerilen iki toplu davanın, şirket hakimlerin kullanıcılarını iddialarını tahkime götürmeye zorlamayı reddeden kararlarını temyiz ederken ilerleyip ilerleyemeyeceğini değerlendirmeyi kabul etti.

Coinbase’in avukatlarından Neal Katyal yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yüksek Mahkeme’nin temyiz başvurumuzu dinlemeyi kabul etmesinden memnuniyet duyuyoruz ve bu konunun çözüme kavuşturulmasını dört gözle bekliyoruz”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner