Yükleniyor...

Copper Araştırma Başkanı, CBDC’leri Yetersiz Buldu

Copper araştırma başkanı Fadi Aboualfa, CBDC'lerin henüz günlük işlemlerde kullanılabilecek yeterliliğe sahip olmadığını belirtti.

CBDC kripto

Copper araştırma başkanı Fadi Aboualfa, CBDC‘lerin henüz günlük işlemlerde kullanılabilecek yeterliliğe sahip olmadığını belirtti.

Kripto sektörünün gelişim göstermesiyle birlikte, dijital varlık kullanımına yönelen ilgide artış yaşandı. Bu kapsamda merkez bankalarının dijital varlık atılımları gündemi bir hayli meşgul etti. CBDC aracılığıyla girişimlerini sürdüren ülkeler, pilot çalışmaları aşmış durumda.

Copper araştırma başkanı Fadi Aboualfa ise CBDC süreçlerini henüz yeterli bulmuyor. Aboualfa, CBDC’lerin gündelik yaşama adapte olmaya hazır olmadığını ifade etti.

Copper Araştırma Başkanı CBDC’leri Ele Aldı

Copper araştırma başkanı Fadi Aboualfa, CBDC’lere değindi. Aboualfa, mevcut CBDC’lerin insanların günlük yaşamına hazır olmadığını ve nakit eşdeğeri olmadığını aktardı.

Aboualfa, The Block’a görüşlerini aktardı. Copper’ın araştırma başkanı, CBDC’lerin teknik anlamda yetersiz olduğunu ileri sürdü.

Merkez bankaları CBDC’ler için çalışmalarını sürdürüyor. Araştırmalar başarılı ilerlese de henüz CBDC’lerin son kullanıcı deneyimi gerçekleşmedi. CBDC’lerin uygulanabilirliğine dikkat çeken Aboualfa, “Teknik olarak nakit yerine geçecek gerçek bir CBDC modeli olmadı, hepsinin birkaç kusuru var ve bir merkez bankasının bir CBDC yayınlaması birçok nedenden dolayı devasa bir girişim olur.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner