Yükleniyor...

Elon Musk, TruthGPT’yi Kuruyor

Son dönemlerde yapay zeka hakkındaki açıklamalarıyla gündeme gelen Elon Musk, gerçeği arayan bir yapay zeka kuracak.

Elon Musk

Son dönemlerde yapay zeka hakkındaki açıklamalarıyla gündeme gelen Elon Musk, gerçeği arayan bir yapay zeka kuracak.

Elon Musk geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda yapay zekanın insanlığı yok etme tehlikesinden bahsetti. Hatta bu konudaki riskin yüzde 0 olduğunu düşünenleri “aptal” olarak nitelendirdi.

Elon Musk, Gerçeği Arayan Bir Yapay Zeka Programı Kuracak

Fox News tarafından 18 Nisan’da yayımlanan bir gönderiye göre Elon Musk, sunucu Tucker Carlson’a ChatGPT rakibi “TruthGPT”, büyük bir dil modeli (LLM) geliştirmekte olduğunu söyledi.

elon musk kripto

Musk açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“TruthGPT adını verdiğim bir şeye veya evrenin doğasını anlamaya çalışan azami gerçeği arayan yapay zeka için çalışacağım. Evreni anlamaya önem veren bir yapay zekanın insanları yok etmesinin pek olası olmadığı, çünkü biz evrenin ilginç bir parçası olduğumuz için, bunun güvenliğe giden en iyi yol olabileceğini düşünüyorum.”

Twitter CEO’su açıklamalarına şunları da ekledi:

“Bence bu, evreni anlamaya önem veren bir yapay zekanın, evrenin ilginç bir parçası olduğumuz için insanları yok etmesinin pek olası olmadığı anlamında güvenliğe giden en iyi yol olabilir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner