Yükleniyor...

Elon Musk’ın Yapay Zeka Hakkındaki Çekinceleri Devam Ediyor

Twitter CEO'su Elon Musk, yapay zekanın insanlığı bitirebileceğine olan inancını sürdürüyor.

elon musk

Twitter CEO’su Elon Musk, yapay zekanın insanlığı bitirebileceğine olan inancını sürdürüyor.

Tesla’nın kurucusu ve Twitter’ın CEO’su olan Elon Musk’ın yapay zeka konusundaki çekinceleri devam ediyor. Musk, yapay zekanın insanlığı bitirebileceğini düşünüyor.

Elon Musk, Yapay Zeka Hakkında Bir Açıklama Daha Yaptı

Yapay zekanın insanlığı yok etme potansiyeline inanan Elon Musk, “Bu riskin yüzde 0 olduğunu düşünen aptaldır” dedi.

Dünyanın dört bir yanındaki teknoloji şirketleri, insanlara günlük yaşamlarında yardımcı olacak bir yapay zeka (AI) fikrini araştırmaya devam ederken, Elon Musk konu hakkında farklı görüşlere sahip. Tesla ve Twitter CEO’su Elon Musk, yapay zekanın medeniyeti yok etme potansiyelini insanlara hatırlattı.

yapay zeka uygulamasi

15 Mart’ta, Musk’ın yeni bir AI girişimi oluşturma planı, girişimcinin AI araştırmacıları ve mühendislerinden oluşan bir ekip kurduğu bildirildikten sonra görünür oldu. Ancak Musk, yanlış ellere geçerse veya kötü niyetle geliştirilirse, tıpkı diğer tüm teknolojiler gibi, yapay zekanın yıkıcı potansiyeli olacağını dile getirmeye devam ediyor.

Elon Musk bir Tweet’e verdiği cevapta şunları yazdı:

“Ne kadar küçük olursa olsun, bu olasılık dikkate alınabilir, ancak önemsiz değil. Uygarlığı yok etme potansiyeline sahip.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner