Yükleniyor...

Büyük Borsalar Paycoin’i Delist Ediyor

Güney Kore'deki 5 büyük borsa Paycoin'i delist ediyor.

delist

Güney Kore’deki 5 büyük borsa Paycoin’i delist ediyor.

Mahkeme süreçleri geçiren Paycoin Güney Kore’deki borsa birliği tarafından delist edildi. Paycoin’in arkasındaki şirket bu karara karşı bir mektup verse de mahkeme bunu kabul etmedi.

Paycoin Güney Kore’de 5 Borsa Tarafından Delist Edildi

Paycoin adlı kripto para birimi, Güney Kore‘de üç büyük sanal varlık ticaret platformundan listeden çıkarıldı. PayProtocol tarafından yayınlanan bu kripto para birimi için DAXA adlı beş büyük kripto borsasından oluşan bir birlik tarafından listeden çıkarılma kararı alınmıştı.

Paycoin TripleA ile Kripto Odeme Hizmetine Odaklandi

PayProtocol, bu karara karşı ihtiyati tedbir dilekçesi vermişti ancak mahkeme bu dilekçeyi reddetti. DAXA, PayProtocol’un Kore’de hizmetini askıya alındıktan sonra ortaya çıkan kayıpları telafi etmek için denizaşırı hizmetler için bir plan ortaya koyamadığını iddia ettiği için Paycoin‘i delist etti.

Paycoin, kullanıcıların yerel mağazalardan mal veya hizmet satın alırken nakit ödeme yaparak dijital para birimlerini alabilecekleri bir ödeme hizmeti sunuyordu. Ancak Mali Hizmetler Komisyonu, olası kara para aklama ve diğer endişeler nedeniyle faaliyetlerini askıya aldığında bir aksilikle karşılaştı. PayProtocol daha önce de yerel mali gözlemcinin gerçek adlı hesapları zorunlu kılma yönündeki emre uymadığı için eleştirilmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner