Yükleniyor...

Elon Musk, Yapay Zeka Şirketi Kuruyor

Kripto topluluğu tarafından sevilen yatırımcı Elon Musk, X AI adında yapay zeka şirketi kuruyor.

elon musk rekabet kurumu

Kripto topluluğu tarafından sevilen yatırımcı Elon Musk, X AI adında yapay zeka şirketi kuruyor.

Tesla’nın kurucusu ve Twitter’ın CEO’su Elon Musk yeni bir şirket kuruyor. Musk, şirketinin adını X.AI olarak belirledi.

Elon Musk, X.AI Adında Yeni Bir Şirket Kuruyor

Tesla CEO’su Elon Musk, Nevada merkezli yeni bir yapay zeka şirketi olan X.AI Corp’u kurdu. Şirketin, Elon Musk’ın X adında bir uygulamayı hayata geçirmesi topluluk tarafından olumlu karşılandı. Elon Musk, OpenAI’ye rakip bir yapay zeka şirketi kurmak için son birkaç ay içinde araştırmacıları işe aldı. Bununla birlikte, ChatGPT adındaki yapay zeka robotuyla ilgili olarak politik olarak önyargılı olduğundan şikayet etti. Ek olarak daha gerçekçi yapay zeka modelleri oluşturmak istediğini de belirtti.

elon musk 1

Musk, yeni yapay zeka laboratuvarını yönetmek için DeepMind‘da bilim adamı olan Igor Babuschkin’i işe aldı. Ayrıca, OpenAI’de çalışanları işe almayı da denedi. Bu yeni girişim, daha güçlü yapay zeka modelleri geliştirmek için teknoloji şirketleri arasındaki yarışa bir katılımcı daha ekleyecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner