Yükleniyor...

Elon Musk’ın Dogecoin Cüzdanına Dair İddialar Yine Gündemde

Elon Musk dün akşam Twitter logosunu Dogecoin logosu olarak değiştirdikten sonra DOGE'de yaklaşık yüzde 35'lik bir artış gerçekleşti.

elon musk

Elon Musk dün akşam Twitter logosunu Dogecoin logosu olarak değiştirdikten sonra DOGE’de yaklaşık yüzde 35’lik bir artış gerçekleşti.

Bununla beraber uzun süredir hareketliliği olmayan bir cüzdanda DOGE hareketliliği yaşandı. Bu hareketlilik akıllara cüzdanın sahibinin Elon Musk olup olamayacağı sorusunu getirdi.

Elon Musk’ın Cüzdanında 24 Milyar Dolarlık DOGE Mi Bulunuyor?

Dogecoin, Twitter logosunu kabul ettiğinden beri yaklaşık yüzde 30 arttı. Twitter CEO’su Elon Musk, coin’i bir piramit şeması düzenlemekle suçlandı. İnsanlar bir kez daha, bir zamanlar 24 milyar dolarlık Dogecoin tutan gizemli bir cüzdan hakkında iddialarda bulundu.

elon musk

Dogecoin‘in Elon Musk etkili rallisi, Twitter‘ın mavi kuş logosunu şirketin web sitesinde bir Shiba Inu köpeği simgesiyle değiştirdikten sonra gerçekleşti. Sosyal medya platformunun logosunu benimsemesinden ve CEO’sunun dün tweet atmaya başlamasından bu yana kripto para yaklaşık yüzde 30 arttı. Dogecoin‘in piyasa değeri bu yazının yazıldığı sırada 13,7 milyar dolardı.

Değer artışı, bir zamanlar şaşırtıcı bir şekilde 24 milyar dolarlık Dogecoin tutan “DH5ya” olarak bilinen gizemli bir cüzdana dikkat çekti. ABD federal mahkemesinde Musk aleyhine açılan toplu davada, Dogecoin‘de para kaybeden yatırımcılar DH5ya’nın Musk’ın kişisel cüzdanı olduğunu iddia ettiler.

Musk, avukatı aracılığıyla iddiaları yalanladı ve cüzdanın çeşitli kripto varlıkları için destek sunan hisse senedi alım satım platformu Robinhood’a ait olduğunda ısrar etti. Konu hakkında Robinhood tarafından herhangi bir açıklama gelmedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner