Yükleniyor...

Ethereum (ETH), Son 7 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Altcoin'lerin öncüsü olan olan Ethereum (ETH), Shangai ve Capella yükseltmesi öncesinde fiyatlayarak, son 7 ayın en yüksek değerine ulaştı.

eth

Altcoin’lerin öncüsü olan olan Ethereum (ETH), Shangai ve Capella yükseltmesi öncesinde fiyatlayarak, son 7 ayın en yüksek değerine ulaştı.

Aylar sonra 1900 dolar direncini kıran ETH, 1925 dolara kadar yükseliş sergiledi. Shangai ve Capella yükseltmesinin oluşturduğu heyecan ile birlikte, altcoin piyasa değerini sırtlayan ETH, 7 ay sonra 1900 dolar direncini aşarak kripto yatırımcılarını sevince boğdu. Coinmarketcap‘ten alınan veriler, ETH‘nin bundan önceki son döndemde 1900 doları aşması, 16 Ağustos 2022 tarihinde ABD Merkez Bankası‘nın enflasyonla mücade etmek için Federal Fon oranını rekor şekilde artırdığı zamana denk geliyor. Shangai ve Capella yükseltmesinin getirdiği heyecan ile birlikte, ETH‘de beklentilerin büyük olduğu gözlemleniyor.

eth

Shangai ve Capella Yükseltmesinden Beklenti Büyük

12 Nisan tarihinde gerçekleşecek olan Ethereum Shanghai Yükseltmesi, işlem maliyetlerini düşürürken işlem hızlarını artırmaya yardımcı olmayı amaçlayan diğer EIP’lere ek olarak doğrulayıcıların ve stakerların işaret zincirinden stake edilen ETH’yi çekmesine izin veren EIP-4895’i etkinleştirecek.

ETH’de yaşanan son fiyat artışı ile birçok altcoin’de beklentiler de arttı. Altcoin’lerin öncüsü olan ETH’nin özellikle de 1900 doları aşmış olması, alıcıların teknik ve psikolojik açıdan ETH ticaretinde üstün geldiklerinin bir göstergesi olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner