Yükleniyor...

Ethereum Shapella Güncellemesinin Tarihi Onaylandı

Ethereum çekirdek geliştiricileri, Shapella güncellemsi için 12 Nisan tarihini onayladı.

maksimal cikarilabilir deger

Ethereum çekirdek geliştiricileri, Shapella güncellemsi için 12 Nisan tarihini onayladı.

Ethereum geliştiricileri, ağ güncellemesinin tarihini belirlediler. Ethereum’un bir sonraki güncellemesi 12 Nisan’da gerçekleşecek.

Ethereum Shapella Güncellemesi 12 Nisan’da Gerçekleşecek

Ethereum‘un Shapella yükseltmesi, 12 Nisan’da gerçekleşecek. Shapella, ilk kez stake edilmiş Ethereum çekilmesini sağlayacak. Shapella ağ yükseltmesi, çekirdek geliştiriciler tarafından varılan resmi bir fikir birliğinin ardından 12 Nisan’da Ethereum ana ağında etkinleştirilecek.

Ethereum ag

Salı günü Ethereum Vakfı tarafından yayınlanan bir blog gönderisine göre, Shapella yükseltmesi ağ epoch 194.048’de gerçekleşecek. Ethereum’daki bir epoch, ağdaki 32 bloktan oluşan bir pakettir ve bu epoch’un12 Nisan’da 01.27 TSİ gerçekleşmesi bekleniyor. Salı günkü açıklama, yükseltme için önceki tahminleri doğruladı.

Shapella, Shanghai ve Capella’nın bir birleşimidir. Bunlar, aynı anda gerçekleşecek olan iki ağ yükseltmesidir. Shanghai yükseltmesi fikir birliği katmanı içindir ve Capella yürütme katmanı içindir.

Shapella yükseltmesi bir bütün olarak EIP-4895’i Ethereum ağına tanıtacak. Bu EIP, stake edilmiş Ethereum’un ilk kez geri çekilmesini sağlayacak. Shapella ayrıca belirli faaliyetler için işlem ücretlerini optimize etmeyi amaçlayan başka ağ geliştirmelerine de sahiptir. Bu yükseltmeler birden çok test ağında test edilmiştir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner