Yükleniyor...

Basel Komite Başkanı, Kripto Bankacılık Kuralları ile İlgili Konuştu

Basel Bankacılık Komitesi başkanı, piyasanın tepkisi halinde kripto bankacılık kurallarının değişebileceğini ifade etti.

Basel Komitesi Kripto Hamlesi ile Dikkat Cekti

Basel Bankacılık Komitesi başkanı, piyasanın tepkisi halinde kripto bankacılık kurallarının değişebileceğini ifade etti.

Bankacılık komitesinin geçtiğimiz yıl açıkladığı tartışmalı kurallar bankaları Bitcoin gibi varlıkları elinde bulundurmaktan vazgeçirebilir. Standart belirleyici komite bugün yaptığı açıklamada bankaların kripto varlıklarını sınırlama getiren kararı revize edebileceği mesajını verdi.

Basel Komite Başkanı, Piyasadan Tepki Gelmesi Halinde Kripto Bankacılık Kurallarının Değişebileceğini Söyledi

Basel Bankacılık Denetleme Komitesi başkanı Pablo Hernández de Cos, bankaların Bitcoin (BTC) gibi desteklenmeyen kripto varlıkları en riskli varlık türü olarak ele almasını gerektiren yeni sermaye kurallarının Ocak 2025’e kadar yürürlüğe girmesi gerektiğini söyledi.

bitcoin fiyati

Uluslararası Ödemeler Bankası’nın ev sahipliğinde düzenlenen bir etkinlikte İspanyol merkez bankacısı, bu kuralların finans üzerinde zincirleme bir etkisi olduğu ortaya çıkarsa değiştirilebileceğini söyledi.

Hernández de Cos kripto bankacılık kuralları hakkında açıklamalarında şunları söyledi:

 “Pazarın geliştiğini bildiğimiz için, bu standartla yapacağımız şey, pazardaki değişikliklere özellikle maruz kalabilecek belirli unsurlara odaklanmak olacaktır. Pazarın potansiyel içsel tepkisini karşılamaya çalışmak için gerekirse standardı değiştirmeye hazırlıklı olmalıyız.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner