Yükleniyor...

Bitcoin’de 27.000 Dolar Mücadelesi! 28 Mart BTC Analizi

Kripto para borsalarının lideri olan Binance taraflı Fud haberler piyasayı ciddi anlamda sarstı, düşüş eğilimine geçen Bitcoin (BTC) için fiyat değerlendirmesi.

analiz

Kripto para borsalarının lideri olan Binance taraflı Fud haberler piyasayı ciddi anlamda sarstı, düşüş eğilimine geçen Bitcoin (BTC) için fiyat değerlendirmesi.

Dünyanın en popüler ve en çok hacme sahip kripto borsası olan Binance taraflı Fud haberler, ekosistemi adeta sarsmış halde. Özellikle de Binance’ın CEO’su olan CZ taraflı iddialar, BTC’nin 26.500 dolar seviyesine kadar düşmesinde büyük bir pay sahibi oldu. Bir süredir yoluna yükseliş ile devam eden BTC, geçtiğimiz günlerde 28.000 doların üzerine atmıştı. Binance’da yaşanan sistemsel kesintiler ile ticari faaliyetlerde sorun yaşanması, fiyatı düşüşe sürüklemişti. Güncel olarak 27.000 dolar civarlarında seyreden BTC’nin, yön belirleme konusunda kritik bir sürece girdiği söylenebilir.

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

Yakın zamanda Binance’da yaşanan teknik problemler üzerine spot işlem ticaretinde sorun meydana gelmişti. Yaşanan sorunun kısa sürede çözülememesi kripto ekosistemi için panik havası oluşturmuştu. Yaşanan olay örgüsünün de satış baskısı yaratması, BTC fiyatını derinden etkileyerek 26.600 dolar seviyelerine düşürdü. Yakın zaman diliminde “güçlü bir destek olarak” 26.600 dolar seviyesinden istekli alıcı bulan BTC, yeniden 28.000 dolar seviyesine ulaşmıştı.

Ekran Resmi 2023 03 28 09.29.35

Güncel duruma bakıldığında ise, dün itibariyle Binance ve CZ taraflı gelen olumsuz gelişmeler, kripto piyasasını daha ciddi oranda sarstı. 26.500 dolar seviyesinden tepki alan BTC, 27.000 dolar civarlarında tutunmaya çalışıyor. BTC’nin yükseliş yönlü devam edebilmesi için 27.050 dolar seviyesi ve 27.785 dolar seviyesinde üzerinde kalıcılık takip edilebilir. 26.916 seviyesinin destek olarak tutunamadığı olay zincirinde ise, sırasıyla 26.600-25.250 dolar seviyelerine geri çekilmeler mümkün olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner