Yükleniyor...

CZ, CFTC’nin İddialarına Yanıt Verdi

CFTC, bugün erken saatlerde Binance ve CEO CZ'yi türev kurallarına uymadığı gerekçesiyle dava etti.

cz

CFTC, bugün erken saatlerde Binance ve CEO CZ’yi türev kurallarına uymadığı gerekçesiyle dava etti.

CZ, CFTC’nin davası hakkında açıklamalarda bulundu. CZ bu durumun alışılmadık olduğunu söyledi.

CZ CFTC’nin Davası Hakkında Açıklama Yaptı

Binance CEO’su CZ CFTC’nin davası hakkında açıklamalarda bulundu. CFTC bugün, Binance ve CZ’nin türev kurallarına uymayarak sorumluluklarından kaçtığını söyledi.

cz 1

CFTC‘nin açıkladığı belgelerde Binance’in VIP müşteriyle Signal üzerinden konuştuğunu ve VPN kullanıldığını belirtti.

CZ açıklamalarında şunları söyledi:

“Bugün, CFTC ile iki yılı aşkın bir süredir işbirliği içinde çalışmamıza rağmen, CFTC beklenmedik ve hayal kırıklığı yaratan bir sivil şikayette bulundu. İlk incelemede, şikayetin gerçeklerin eksik bir şekilde anlatıldığı görülüyor ve şikayette iddia edilen konuların çoğunun nitelendirilmesine katılmıyoruz. Binance.com uyumluluğu sağlamak için sınıfının en iyisi teknolojiyi geliştirmiştir. Binance.com, zorunlu bir KYC programı uygulayan ilk küresel borsadır ve bugün KYC ve AML’de (kara para aklama) en yüksek standartlardan birine sahip olmaya devam etmektedir. ABD kullanıcılarını uyruğa (KYC), IP’ye (ABD dışında yaygın olarak kullanılan VPN uç noktaları dahil), mobil operatöre, cihaz parmak izlerine, bankaya para yatırma ve çekme işlemlerine, blockchain para yatırma ve çekme işlemlerine, kredi kartı kutu numaralarına ve daha fazlasına göre engelliyoruz.”

CZ açıklamalarına şöyle devam etti:

“Binance, hem ABD’de hem de küresel olarak şeffaflık ve düzenleyiciler ve kolluk kuvvetleri ile iş birliği yapmaya kararlıdır. Binance’in şu anda Uyum ekiplerimizde çoğu kanun uygulama ve düzenleyici kurum geçmişine sahip 750’den fazla kişi bulunmaktadır. Bugüne kadar 55.000’den fazla LE talebini ele aldık ve US LE’nin yalnızca 2022’de 125 milyon dolardan fazla ve şimdiye kadar 2023’te 160 milyon dolardan fazla fonu dondurmasına veya el koymasına yardımcı olduk.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner