Yükleniyor...

CFTC’nin Binance ve CZ’ye Açtığı Davada Yeni Detaylar!

Binance ve CZ bugün erken saatlerde CFTC tarafından dava edildi.

Binance ve CZ bugün erken saatlerde CFTC tarafından dava edildi.

CFTC‘nin Binance ve CZ’ye açtığı davanın ayrıntıları belli oldu. CFTC Binance ve CEO Changpeng Zhao’ya türev kurallarına uymayarak sorumluluktan kaçtıkları iddiasıyla dava açmıştı.

CFTC, Davaya Dair Yeni Belge ve İddialarını Paylaştı

CFTC, dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in kuralları çiğnediğini iddia ediyor. Bugün CFTC, şirkete Chicago’daki federal mahkemede dava açmıştı.

CFTC tarafından gelen yeni belgelerde CZ’nin VIP müşterilerle Signal üzerinden konuştuğu ve uygulamanın kullanımında VPN detayları dikkat çekti.

cz

CFTC, CZ ve diğer üst düzey yöneticilerin Binance’in faaliyetlerini gerektiği gibi denetlemede başarısız olduklarını ve Amerikalı müşterilere konumlarını gizlemek için sanal özel ağları veya VPN’leri kullanma talimatı vermek ve “VIP müşterileri” ABD ile yönlendirmek dahil olmak üzere ABD yasalarını ihlal edecek adımlar attığını söyledi.

CFTC, şirketin belgeleri kasıtlı olarak imha ettiğini iddia etti. Ajans, aynı zamanda Zhao’nun talimatıyla Binance‘in ABD’li müşterilerle iletişim kurmak için şifreli mesajlaşma uygulaması Signal’i sık sık kullandığını söyledi.

CFTC ayrıca Binance’in etkili bir kara para aklamayı önleme programı uygulamada başarısız olduğunu iddia ediyor. CFTC bu iddiaların yanı sıra, müşterilerin gerçek kimliğini belirlemek için gerekli önlemleri almadığını da belirtti.

CFTC, şikayetinde şunları dedi:

“Davalılar, Binance’in ABD’deki müşteri tabanını geliştirirken onlar için karlı olduğu için geçerli federal yasaları hiçe saydılar.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner