Yükleniyor...

CFTC vs Binance: Davadan Önce Gemiyi Terk Ettiler

CFTC'nin Binance'e dava açmasının hemen öncesinde, birkaç kripto borsasından 1,5 milyar dolarlık varlık çekildiği gözlemlendi.

kripto para cikislari

CFTC‘nin Binance‘e dava açmasının hemen öncesinde, birkaç kripto borsasından 1,5 milyar dolarlık varlık çekildiği gözlemlendi.

Thanefield Capital‘e göre, CFTC ve Binance olaylarını önceden bilen birçok yatırımcı, ellerindeki kripto varlıkları borsalardan çekti. CFTC’nin iddianamesinden önceki 12 saat içerisinde, yaklaşık 1,5 milyar dolarlık “merkezi borsa çıkışı” gözlemlendi. Bu çıkış işlemlerine bakıldığında, Binance’ten yaklaşık 1 milyar dolarlık bir para çıkışı yapıldığı gözlemlendi.

Borsadan Para Çıkışları Yaşandı: İçerden Bilgi mi Var?

Thanefield Capital veri araştırmasına göre, 27 Mart Pazartesi günü gerçekleşen “Binance CFTC iddianamesinden” birkaç saat önce, merkezi borsalardan alışılmadık bir şekilde para çıkışları yaşandı.

İddianameden önceki 12 saat içerisinde, Binance, Kraken, Coinbase ve Bitfinex gibi platformlardan yaklaşık 1,5 milyar dolarlık bir varlık çıkışı gerçekleşti. Bunun yaklaşık 1 milyar doları ise Binance’ten çıktı. Bu verilere bakıldığında, CFTC’nin Binance’e yönelik hamle yapacağını önceden bilen “kişi veya kişiler”, varlıklarını güvence altına almaya çalıştı.

Bu durum, “CFTC’nin ABD’li kurumlara önden haber vermiş olabileceğine” veya “CFTC’nin kendisine yakın yatırımcılara önceden uyarı gönderdiğine” yönelik iddiaları ortaya çıkardı.

Ayrıca, CFTC’nin iddianamesinden hemen sonra, Binance’ten 240 milyon dolarlık varlığın daha çekildiği görüldü. Son 24 saat içerisinde yalnızca Ethereum ağından 400 milyon dolardan fazla para çıkışı yaşandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner