Yükleniyor...

Elon Musk, Dogecoin Davasından Kurtulmak İstiyor

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) yatırımcılarının kendisine açtığı 258 milyar dolarlık "Dogecoin dolandırıcılığı" davasının düşürülmesini talep etti.

dogecoin elon

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) yatırımcılarının kendisine açtığı 258 milyar dolarlık “Dogecoin dolandırıcılığı” davasının düşürülmesini talep etti.

Tesla ve Twitter gibi teknoloji şirketlerinin sahibi Elon Musk, bir dönemin en popüler kripto yatırımcılarından birisiydi. Musk, özellikle bulunduğu her ortamda Dogecoin’i tanıtmasıyla ön plana çıkıyordu. Ancak son zamanlarda Musk, kripto para birimlerinden koptu. Bunun nedeni olarak, hakkında açılan davalar gösteriliyor.

Dogecoin yatırımcıları, Elon Musk’a, Dogecoin’i tanıtmak için piramit şeması işlediğine yönelik 258 milyar dolarlık dava açmıştı. Musk ve avukatları, bu davanın düşürülmesi için ABD’li yargıca bir talep gönderdi.

Elon Musk, Dogecoin Davasının Düşmesini Talep Etti

Elon Musk ve avukatları, ABD’li bir yargıçtan, 258 milyar dolarlık Dogecoin (DOGE) davasının düşürülmesini talep etti.

Musk, kendisi hakkında açılan “Dogecoin’i piramit şemasıyla pazarlama” davasının düşürülmesi amacıyla ABD’li bir yargıca başvurdu. Kripto yatırımcıları, DOGE üzerinden zararlar ettiklerini gerekçe göstererek Musk’a 258 milyar dolarlık bir dava açmıştı. Davada, Musk’ın piramit şemasını kullanarak DOGE pazarladığına yönelik dolandırıcılık iddiaları yer alıyor.

Musk’ın avukatları, DOGE yatırımcılarının açtığı bu davayı, “hayal ürünü bir kurgu” olarak nitelendirdi. Avukatlar, Musk’ın kurduğu ve davaya konu olan cümlelerin, dolandırıcılık iddiasını desteklemek için yetersiz olduğunu savundu. Musk’ın avukatları, 10 milyar dolara yakın bir piyasa değerine ulaşan DOGE hakkında tweet atmanın herhangi bir yasa dışı yanı olmadığını belirtti.

Ayrıca avukatlar, davayı açan kripto yatırımcılarının ortaya attığı “DOGE menkul kıymettir.” iddialarını da yalanladı. Dogecoin yatırımcıları, Musk’ı iki yılda DOGE’yi yüzde 36 binden fazla artırmakla ve ardından düşürmekle suçladı. Davaya da işlenen suçlamalarda yatırımcılar, Musk’ın bu DOGE paylaşımlarıyla ve pazarlama teknikleriyle milyarlarca dolarlık bir kazanç elde ettiğini savundular.

Musk’ın avukatları, Dogecoin yatırımcılarının açtığı bu davanın ve beraberinde gelen suçlamaların düşürülmesi amacıyla hukuksal mücadeleye başladı. Dogecoin mağdurları ayrıca, Dogecoin Vakfı’nı da dava etti. Dogecoin Vakfı, davanın reddedilmesini talep etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner