Yükleniyor...

Velodrome Finance (VELO) Nedir?

Velodrome Finance, popüler blokzincir ağı Optimism üzerine kurulu bir DeFi platformudur.

velodrome finance 1

Velodrome Finance, popüler blokzincir ağı Optimism üzerine kurulu bir DeFi platformudur. Kullanıcıların dijital varlıklarını yönetmeleri ve büyütmeleri için çözümler sunan platform, çeşitli finansal hizmetler sunmayı amaçlamaktadır.

Velodrome Finance Nedir?

Velodrome Finance, blokzincir ağı Optimism üzerine kurulu merkezi olmayan bir finans (DeFi) platformudur. Kullanıcılara borç verme, borç alma, staking ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli finansal hizmetler sunmayı amaçlamaktadır. Hızla büyüyen bir DeFi pazarında Velodrome Finance, kullanıcıların dijital varlıklarını yönetmeleri ve büyütmeleri için benzersiz ve yenilikçi bir çözüm sunar.

Platformun ana ürünü, Ethereum blokzincirinde bulunan bir Katman 2 ağı olan Optimism’de merkezi olmayan bir değişim AMM modeli ve likidite pazarıdır. Bunu Ethereum’un Uniswap’i veya BNB ağının PancakeSwap’i ile karşılaştırabiliriz. Blokzincir dünyasında merakla beklenen bir gelişme ve Optimism bu harekette kilit oyuncu olmayı hedefler. Ancak, Katman 2’nin faydalarının tam olarak gerçekleşmesi için piyasada yeterli likidite bulunmalıdır.

velodrome finance

VELO Coin Nedir?

VELO coin, Velodrome Finance platformunun yerel kripto para birimidir. Protokolün hizmet token’ı olarak görev alan VELO, 2 ünlü kavramın bir kombinasyonunu yansıtır: ve-token, 3,3 oyun teorisi.

VELO sahipleri, veVELO’yu almak için bu token’ları oylayabilir, emanet edebilir veya stake edebilirler. VELO coin’leri, veVELO sahiplerinden alınan oylara göre havuzlar arasında dağıtılır.

Velodrome platformu, emisyonlar aracılığıyla likiditeyi teşvik etmek yerine VELO sahiplerini stake etmeye, oylamaya ve doğrudan emisyona teşvik ederek kârlarını en üst düzeye çıkaracak şekilde çalışır. Neticede hem ticaret hem e ücretler açısından en yüksek düzeyde kullanıl gören havuzlar, en büyük emisyon tahsislerini alırlar ve en fazla likiditeyi çekerler.

VELO Arzı Ne Kadar?

Velodrome Finance arzı 210 milyon adettir, piyasa değeri ise 28 milyon dolardır. VELO en yüksek ATH fiyatı 24 Şubat 2023’te 0,25 USD olarak kaydedilmiştir. VELO coin en düşük ATL fiyatı ise 5 Temmuz 2022 tarihinde 0,005 USD’dir.

VELO kendi blokzincir ağı ile Uniswap (V3) (Optimism) dışında OKX, CoinEx, MEXC, BitMart ve BKEX kripto borsaları üzerinden satın alınabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner