Yükleniyor...
Sponsored

Elon Musk Twitter’ı Devralırken Hisseler Askıya Alınıyor

Tesla CEO'su Elon Musk, Twitter satın alma işlemlerini tamamlarken, şirketin hisseleri askıya alınacak.

Elon Musk Twitteri Devralirken Hisseler Askiya Aliniyor

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter satın alma işlemlerini tamamlarken, şirketin hisseleri askıya alınacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Musk, 44 milyar dolarlık Twitter satın alımının son aşamasına geldiği günlerde, işlemlerin tamamlanması için uğraşıyor. Musk ayrıca, gerçekleştirilen bir video konferans görüşmesi sırasında satın alma anlaşmasının 28 Ekim’de tamamlanacağını söyledi. New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) da satın alma işlemleri sırasında yatırımcıları koruma amaçlı bir adım attı.

Elon Musk’ın Twitter Satın Alımı Tamamlanmak Üzere

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter anlaşmasını tamamlamak üzere. Musk, çoktan Twitter bio’sunu “Chief Twit” olarak güncelledi.

İlk olarak 44 milyar dolarlık bir teklif vermesinin ardından, bot hesaplarla ilgili yeterli bilgiyi almadığını öne sürerek anlaşmadan çekildiğini duyuran Musk, Twitter’ın olayı yargıya taşımasının ardından bu tavrında değişikliğe gitti. Musk, 4 Ekim’de daha önce üzerinde anlaşılan 44 milyar dolarlık satın alma teklifini yineledi. Şirket kısa bir süre içinde bu teklifi kabul etti.

elon musk

Satın alma anlaşmasının 28 Ekim’de tamamlanması beklenirken NYSE, dalgalanma ihtimallerine karşı, yatırımcıların korunması amacıyla Cuma günü hisse işlemlerini kapatacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x