Yükleniyor...

CFTC, Binance’in Kural Çiğnediğini Söyledi

CFTC Başkanı Rostin Behnam, katıldığı bir etkinlikte Binance'in kural çiğnediğini söyledi.

binance

CFTC Başkanı Rostin Behnam, katıldığı bir etkinlikte Binance’in kural çiğnediğini söyledi.

Binance, geçtiğimiz haftalarda CFTC tarafından dava edildi. Davanın ayrıntılarında Binance’in türev hizmetlerinde sorumluluklarından kaçtığı iddia edildi.

CFTC Başkanından Binance Açıklaması

Binance, geçtiğimiz haftalarda CFTC tarafından dava edildi. Davadaki iddialara göre Binance bazı hizmetlerinde kuralları çiğniyor ve sorumluluktan kaçıyordu.

cftc binance

CFTC Başkanı Rostin Behnam, geçtiğimiz günlerde Princeton Üniversitesi’nde düzenlenen bir etkinlikte Binance’in vadeli işlemler ve emtialarla ilgili kuralları kasıtlı olarak çiğnediğini söyledi. Behnam, Binance‘in ABD yasalarının dışında faaliyet gösterdiğini iddia etti ve liderliğinin ABD vatandaşlarının borsaya katılmasına bilerek izin vermek de dahil olmak üzere operasyonlarla ilgili kuralları çiğnediğini belirtti.

Bu yorumlar, CFTC’nin Binance ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao aleyhine açtığı dava ile ilgili. CFTC, kayıt dışı vadeli işlem işlemleri gerçekleştirmek, yasa dışı emtia seçenekleri sağlamak, kayıt yaptırmamak, özenle denetlememek veya AML/KYC uygulamamak gibi suçlamalarla dava açmıştı.

Davanın açılmasının ardından CTFC başkanının konuşması kripto topluluğu tarafından olumsuz olarak yorumlanırken Binance cephesi konu hakkında yanıt verdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x