Yükleniyor...

CFTC vs Binance Gündemi: “Bu Farklı Bir Canavar”

Binance ve CFTC arasındaki gerilime değinen Adam Cochran, CFTC için "farklı bir canavar" benzetmesinde bulundu.

cftc

Binance ve CFTC arasındaki gerilime değinen Adam Cochran, CFTC için “farklı bir canavar” benzetmesinde bulundu.

ABD‘li en büyük düzenleyicilerden birisi olan CFTC, SEC ile giriştiği “köşe kapmaca” oyununda gözünü daha büyük bir hedefe dikti. SEC‘in kripto endüstrisindeki hakimiyetini kırmak isteyen CFTC, dünyanın en büyük kripto borsalarından Binance’e dava açtı.

CFTC‘nin bu hamlesi, kripto endüstrisinde son günlerin en çok tartışılan konularından birisi oldu. Kripto gözlemcisi Adam Cochran, “farklı bir canavar” benzetmesi yaptığı CFTC‘nin, SEC‘ten daha sert ve daha agresif davranacağını iddia etti.

CFTC ve Binance Gerilimi Büyüyor

Kripto endüstrisi, CFTC ve Binance arasında yükselen gerilimin etkisi altında. CFTC, Binance’e, türev ticaret hizmetleri hakkında bir dava açtı.

Bu dava, kripto endüstrisindeki pek çok kişiyi şaşırtmayı başardı. CFTC’ye yakın kaynakların açıklamalarını aktaran Fox haber muhabiri Eleanor Terret, CFTC’nin, SEC’e bu davanın bir emtia meselesi olduğunu göstermek için dava açtığını iddia etti.

CFTC’nin suçlamalarında, Binance’in ABD’deki müşteri tabanını genişletirken federal yasaları göz ardı ettiği ifade edildi. ABD’li düzenleyici, Binance’i ve CZ’yi, emtia kurallarını yedi kez ihlal etmekle suçladı.

Dava hakkında bir diğer görüş de kripto gözlemcisi Adam Cochran’dan geldi. Cochran, “Farklı bir canavar ve davaları genellikle ölümcül.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner