Yükleniyor...

Do Kwon Karadağ’da Karantinada Tutuluyor

Rade Vojvodic, Do Kwon’un Karadağ’da standart tıbbi karantinada tutulduğunu söyledi.

do kwon sec hakli

Rade Vojvodic, Do Kwon’un Karadağ’da standart tıbbi karantinada tutulduğunu söyledi. 

Karadağ ıslah tesisleri başkanı Rade Vojvodic, 28 Mart’ta verdiği röportajda Do Kwon’un tutukluluk sürecine dair bazı bilgiler paylaştı. Vojvodic, Do Kwon’un 3 Nisan’a kadar koronavirüs enfeksiyonunu atlatması için karantinada kalacağını ve sadece avukatı veya doktoru tarafından ziyaret edilebileceğini söyledi. Vojvodic, Güney Kore’de de aranan 31 yaşındaki Do Kwon’un sağlık durumunun iyi olduğunun ve herhangi bir özel talepte bulunmadığının altını çizdi. Do Kwon’un karantinada tutulduğu tesis, başkent Podgorica’nın hemen kuzeyinde yer alan Spuz’da bulunuyor. 

Do Kwon Ek Cezalar İle Karşı Karşıya Kalabilir

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Do Kwon ve şirketin mali işler müdürü Hon Chang Joon, Perşembe günü Podgorica’da sahte pasaport kullanarak Dubai’ye giden bir uçağa binmeye çalışırken tutuklandı. 

TerrraUSD stablecoin’inin çöküşü geçtiğimiz yıl kripto dünyasını derinden sarsmıştı. Çöküşün ardından neredeyse bir yıl kayıplara karışan Do Kwon, geçtiğimiz günlerde yakalandı. Kwon’un nerede olduğu, Güney Koreli yetkililerin sermaye piyasası kanununu ihlal ettiği iddiasıyla hakkında tutuklama emri çıkardığı Eylül ayından bu yana sürekli spekülasyon konusu olmuştu. 

Do Kwon ve Hon Chang Joon şu anda 30 gün sürecek bir soruşturma kapsamında gözaltında bulunuyor. Kwon’un ülkeye yasa dışı yollardan girdiğinin anlaşılması halinde Do Kwon ek cezalarla karşı karşıya kalabilir. 

ABD federal savcıları ve Güney Kore, Kwon’un cezai suçlamalarla yüzleşmek üzere iadesini talep edeceklerini açıkladılar. Karadağ’daki yetkililer ise henüz herhangi bir iade talebi almadıklarını belirtti. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x