Yükleniyor...

Do Kwon, Dolandırıcılıkla Suçlandı

Terraform Labs'in kurucusu, Karadağ'da yakalanmasının ardından New York savcıları tarafından dolandırıcılıkla suçlandı.

do kwon 1

Terraform Labs’in kurucusu, Karadağ’da yakalanmasının ardından New York savcıları tarafından dolandırıcılıkla suçlandı.

Terraform Labs kurucusu, sekiz ayrı suçla suçlandı. ABD’nin Do Kwon‘un daha önce Karadağ’da tutuklanmasını talep edip etmediği ise henüz belli değil.

Do Kwon, New York Savcıları Tarafından Dolandırıcılıkla Suçlandı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl 40 milyar dolardan fazla bir kripto para birimi patlamasına neden olan Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon, New York’taki ABD savcıları tarafından dolandırıcılıkla suçlanıyor.

Do Kwon Singapurdan Dubaiye Gecti

Manhattan’daki bir federal jüri, 31 yaşındaki Do Kwon’u menkul kıymet dolandırıcılığı, emtia dolandırıcılığı ve telefon dolandırıcılığı ile komplo dahil olmak üzere sekiz suçla suçladı. Kwon ayrıca bir aydan biraz uzun bir süre önce Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edilmişti.

Kwon, geçen mayıs ayında piyasaya sürülmesine öncülük ettiği TerraUSD stablecoin ve kardeş token’ı Luna aniden çöktüğünde, kendisini kripto sektörü içinde oldukça sıkıntılı bir pozisyonda buldu.

ABD iddianamesine göre Kwon’un, teknolojisi ve kullanıcılar tarafından ne ölçüde benimsendiği de dahil olmak üzere Terra Blockchain’in özellikleri hakkında yatırımcıları aldattığı iddia ediliyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x