Yükleniyor...

Cumhuriyetçi Vekiller, Bankaların İflası ile İlgili FDIC’den Cevap Bekliyor

ABD Temsilciler meclisinin Cumhuriyetçi vekilleri banka iflasları konusunda FDIC'den cevap bekliyor.

FDIC

ABD Temsilciler meclisinin Cumhuriyetçi vekilleri banka iflasları konusunda FDIC’den cevap bekliyor.

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan bankacılık krizi, ABD gündemini meşgul etti. Bununla birlikte piyasalar etkilenirken, kripto para piyasasında da Circle batan bankalarla ilgili sorunlar yaşadı.

ABD’li Vekiller Silicon Valley Bank ve Signature Bank ile İlgili FDIC’den Cevap Bekliyor

Temsilciler Meclisi, Hazine Bakanı Janet Yellen ve FDIC Başkanı Martin Gruenberg’den, firmaları özel sektör alıcılarına satma çabaları da dahil olmak üzere, Silicon Valley Bank ve Signature Bank‘ın başarısızlıkları hakkında ayrıntılı yanıtlar istedi.

Kuzey Karolina’dan Mali Hizmetler Başkanı Patrick McHenry ve Arkansas’tan Başkan Yardımcısı French Hill, bankalar için teklif verenleri değerlendirme sürecini ve mudileri desteklemek için kullanılan sistemik risk istisnasına başvurmanın tam gerekçesini öğrenmek istiyor.

signature bank

Kripto para piyasasının da yakından takip ettiği banka çöküşleri, piyasalarda düşüşlere yol açtı. USDC’nin ardındaki şirket olan Circle‘ın başarısız olan bankalarda fonları bulunması sebebiyle USDC dolara olan peg’ini kaybetti. Circle olayların ardından bankalardaki fonların taşındığını kullanıcılarıyla paylaştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner