Yükleniyor...

Sandeep Nailwal Kimdir?

Sandeep Nailwal popüler blokzincir ağı Polygon'un kurucusudur.

sandeep nailwal

Sandeep Nailwal popüler blokzincir ağı Polygon’un kurucusudur. Hindistan Cryptocurrency endüstrisinde önde gelen bir figürdür ve Hindistan’da blockchain teknolojisinin benimsenmesini teşvik etmede önemli bir rol oynamıştır.

Sandeep Nailwal Hayatı

Sandeep Nailwal Polygon’un kurucusudur. 2017’de Polygon’u ortak kurmadan önce Deloit de dahil olmak üzere birçok büyük teknoloji şirketinde yazılım mühendisi olarak çalıştı. Ayrıca bulut tabanlı bir proje yönetim aracı olan Scopeweaver’ı kurdu. Nailwal, teknik uzmanlığıyla tanınır ve blockchain teknolojisinin gelişimine çeşitli katkılarda bulunmuştur. Ayrıca, bu teknolojilerin finansal katılımı teşvik etmek için kullanılmasının sesli bir savunucusudur ve Hindistan’daki ayrıcalıklardan yoksun topluluklara bankacılık hizmetleri getirmek için çeşitli projeler üzerinde çalışmıştır.

Blokzincir ve kripto para piyasası alanındaki çalışmalarına ek olarak Sandeep, çeşitli sosyal girişimlerde de yer almaktadır. Hindistan’da COVID-19 salgınından etkilenenlere yardım sağlamayı amaçlayan Crypto COVID Relief Fund’ın kurucu ortağıdır ve diğer çeşitli hayırseverlik çabalarına aktif olarak katılmıştır. Sandeep, Hint Cryptocurrency alanında saygın bir figürdür ve bu teknolojilerin Hindistan’da benimsenmesinin arkasındaki itici güç olmuştur.

sandeep nailwal

Sandeep Nailwal Serveti Ne Kadar?

Çeşitli Crypto projelerine yaptığı kişisel yatırımlara, hissesine ve Polygon’dan elde ettiği kazançlara ve diğer gelirlere dayanarak, Sandeep Nailwal’ın 2023 itibarıyla tahmini net değeri 1,2 milyar dolardır. Öte yandan kripto para birimleri ve blokzincir ile ilgili projelerin değeri değişken olabileceğinden ve dalgalanmalara maruz kalabileceğinden, rakam spekülatif olsa da güvenilir bir net değer tahmin etmek zordur.

Polygon Nedir?

Polygon, yan bir blok zincirdir ve Ethereum ağından tamamen bağımsız çalışmaktadır. Kendi nodeları ve blok üreticileri bulunmaktadır. Ethereum tabanlı olup kullanımı kolay bir platformdur. Kullandığı altyapı Ethereum olduğu için Ethereum’ un olumlu gelişmelerinden faydalanmaktadır. Yine Ethereum altyapısı sayesinde güvenilir bir işleyiş sürdürmektedir.

Polygon’ un çıkış nedenlerinden biri işlem karmaşasına son vermektir. Aynı zamanda Merkeziyetsiz Finans (DeFi) uygulamalarını ve Blockchain ekosistemini de kolaylaştırmaktadır. Polygon (MATIC), Proof-of-Stake Commit Chain mekanizmasını ve Plasma çözüm yöntemlerini kullanmaktadır.

Polygon’un öne çıkan en önemli özelliği, blokzincir ağında bulunan katmanları güncellemek yerine ikinci bir katman oluşturarak ilerlemesidir. Günümüzde merkeziyetsiz uygulamalar kullanıcı odaklı ölçeklendirme sistemleri konusunda yeterli seviyede değildir. Polygon’ un en önemli avantajı ölçeklenebilme sorununu çözmesi aynı zamanda işlemleri hızlandıran ilk yapılandırmalardan biri olmasıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner