Yükleniyor...

Coinbase, Bermuda’da Lisans Aldı

Kripto para borsası Coinbase, Bermuda'da lisans aldı.

coinbase ceosu

Kripto para borsası Coinbase, Bermuda’da lisans aldı.

ABD menşeli kripto para borsası Coinbase, Bermuda’da lisans aldığını duyurdu. Lisans ile birlikte borsa ilerleyen aylarda deniz aşırı borsayı başlatmak istiyor.

Coinbase, Bermuda Lisansından Sonra Deniz Aşırı Borsa Başlatacak

ABD’de kripto paraların düzenlenmesi konuları hala netlik kazanmamış ve sektör üzerindeki baskılar artarken ABD menşeli şirketler yeni yollar arıyor. Bu şirketlerden biri olan Coinbase, geçtiğimiz haftalarda kurumsal müşterilerine türev borsasını taşıyabileceğini bildirmişti.

coinbasee

Bermuda’nın entegre finansal düzenleyicisi olan Bermuda Para Otoritesi’nden lisans aldığını açıkladı. Bermuda, dijital varlıklar için kapsamlı bir yasal çerçeve sunan dünyadaki ilk ülkelerden biri.

Bir kaynağa göre, Coinbase önümüzdeki hafta Bermuda’da bir offshore türev borsası açmayı planlıyor.

Coinbase, Mart ayında Bloomberg tarafından yayınlanan bir raporda, kurumsal müşterilerle iletişime geçerek bir offshore ticaret platformu hakkında bilgi vermişti. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto para şirketlerinin ABD’de net bir düzenleyici çerçeve olmaması durumunda açık denizlere taşınabileceği konusunda uyarmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner