Yükleniyor...

DOGE Kurucusundan Kripto Yatırımcılarına Eleştiri

DOGE kurucusu NFT ve kripto para yatırımcılarını "akıl hastası" olarak nitelendirdi.

DOGE Hastalandi Durumu Ciddi

DOGE kurucusu NFT ve kripto para yatırımcılarını “akıl hastası” olarak nitelendirdi.

Dogecoin kurucularından olan Billy Markus, NFT yatırımcıları hakkında yorumlarda bulundu. Şimdiyse Markus, bir Tweet’e verdiği cevapla gündemde.

DOGE Kurucusu Kripto Para Yatırımcılarına Sataştı

Dogecoin’in kurucularından Billy Markus, kripto para yatırımlarına yönelik eleştirileriyle bilinir. Son olarak, bu faaliyeti “akıl hastalığına yatırım yapmaya” benzetti.

Markus, kripto ve NFT’lere yatırım yapmayı eleştirmeye devam ediyor. NFT’lerin bir kripto türevi olduğu için ona yatırım yapmanın insanları “daha da akıl hastası” yaptığını ifade ediyor. Twitter’da “Shibetoshi Nakamoto” adıyla tanınan Markus, kripto paralara yatırım yapanları eleştirmeye devam ediyor.

Geçen yıl, dijital para birimlerine yatırım yapmanın sadece başka bir kumar türü olduğunu düşündüğünden, Dogecoin‘in piyasaya sürülmesinden hemen sonra kriptoya yatırım yapmayı bıraktığını açıklamıştı. Ayrıca, Bitcoin’e para birimi olarak da inanmadığını belirtiyor. Şu anda ise, “komisyonlardan veya bir şeyler satmaktan” kalan bir miktar kripto parası olduğunu ve “çok az Dogecoin” sahibi olduğunu açıklıyor.

Markus ayrıca, takipçilerine ve tüm kripto topluluğuna, artık Dogecoin Vakfı’nın Doge ekibinin bir parçası olmadığını ve Tweet’lerinde onlar adına konuşmadığını da belirtiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner