Yükleniyor...

Ordinal Dogecoin (oDOGE) Nedir?

Ordinal Dogecoin, Bitcoin blokzincirindeki ilk gerçek memecoin'dir.

ordinal dogecoin

Ordinal Dogecoin, Bitcoin blokzincirindeki ilk gerçek memecoin’dir. oDOGE, BTC’nin gücünü ortaya çıkarmak için Ethereum’daki geleneksel ve akıllı sözleşmeleri birleştirir.

oDOGE Nedir?

Ordinal Doge, Bitcoin’in gücünü ortaya çıkarmak ve kripto alanında popülerlik kazanan ayırt edici özelliklere sahip bir madeni para oluşturmak için Ethereum’daki geleneksel ve akıllı sözleşmeleri birleştirir.

Ocak 2023’te ünlü bir yazılım mühendisi olan Casey Rodarmor, Bitcoin Ağında Ordinals Protokolünü devreye aldığında Bitcoin’in popülaritesini yeniden canlandırdı. Bu protokol ile, kullanıcılar artık platformda NFT’ler oluşturabilirler. Kısacası Ordinals, “Bitcoin NFT’leri” olarak adlandırılabilir.

oDOGE ise BTC blokzincir ağı üzerindeki ilk gerçek memecoin’dir ve Ordinals Protokolü üzerine kurulmuştur. Diğer bir deyişle oDOGE, Bitcoin’deki JPEG’lerden ve memecoin’deki diğer iyi bilinen kripto para birimleri gibi madencilik için güvenli, ayırt edici özellikli bir para olarak öncülük etmektedir.

ordinal dogecoin 1

Ordinal Dogecoin Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda Bitcoin Ağında dağıtılan Ordinals Protokolü, kullanıcıların platformda NFT’ler oluşturmasına olanak tanır. Ordinals Protokolü ile oDOGE coin, Bitcoin’in gücünü ortaya çıkarmak ve kripto alanında popülerlik kazanan ayırt edici özellikli bir kripto para birimi oluşturmak için Ethereum üzerindeki geleneksel ve akıllı sözleşmeleri birleştirir.

oDOGE, tamamen parçalara ayrılmış, paketlenmiş ve bir ERC-721 veya ERC-20 token’ı olarak entegre edilmiştir. ETH Miannet üzerindeki dApp’lerin ve DEX’lerin orijinal oDOGE ile etkileşime girmesine izin vermiştir.

Ayrıca, oDOGE tokenomikleri vergi için token sağlamak ve likidite başlatmak için kullanılır. Token arzı 1.000.000.000.000.000 oDOGE’dan oluşur ve kullanıcılar oDOGE alırken veya satarken yüzde 0 vergi öderler.

oDOGE Hangi Borsalarda Var?

Ordinal Dogecoin satın alınabilecek kripto para borsalarından bazıları şu şekildedir:

  • Uniswap (V2)
  • Uniswap V3 (Ethereum)
  • Poloniex
  • LBank
  • BKEX

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner