Yükleniyor...

BAYC Davasında Özet Karar Yayımlandı

Bored Ape Yatch Club'ın (BAYC) yaratıcısı Yuga Labs'in açtığı davada özet karar yayımlandı.

Bored Ape Yacht Club2

Bored Ape Yatch Club’ın (BAYC) yaratıcısı Yuga Labs’in açtığı davada özet karar yayımlandı.

Yuga Labs‘in açtığı davada yayımlanan özet kararı topluluk yasal bir zafer olarak adletti. Bununla birlikte Yuga Labs, mahkeme başvurusunda haklı çıktı.

Yuga Labs, Özet Mahkeme Kararında Haklı Çıktı

Bir Kaliforniya yargıcı, Yuga Labs şirketine ait popüler Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonuna karşı açılan davalarda kısmi özet kararla birlikte haklı bulundu.

Davanın diğer tarafında yer alan Ryder Ripps ve Jeremy Cahen, Bored Apes’e benzer pozlar veren, BAYC’ye benzer pazarlama materyalleri kullanan NFT koleksiyonunun arkasındaki ikiliydi. Ancak mahkeme koleksiyonun, Yuga Labs‘in izni olmadan BAYC markalarını kullanarak satış yaptığına karar verdi.

Alameda CEOsu Mahkemeyle Is Birligine Gidiyor

Ek olarak, benzer ürün görünümü ile gerçek bir BAYC NFT satın almak veya token izleme araçlarıyla değerlerini takip etmek isteyen tüketicilerin kafasını karıştırarak “karışıklığa neden olacak şekilde” olduğuna karar verdi. Ayrıca, mahkeme, koleksiyonun projesinin başarılı olması nedeniyle sanıkların BAYC markalarını kullanmasının ne adil kullanım ne de sanatsal ifade olduğunu, yanıltmaya yönelik olduğuna karar verdi. Mahkeme ayrıca, sanıkların kullandığı alan adlarının, kafa karışıklığı yaratabileceğine karar verdi. Yuga Labs, siber işgal nedeniyle 200.000 dolar tazminat istemiş olsa da, mahkeme bu iddiayı reddetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner