Yükleniyor...

Memecoin’lere talep artarken NFT pazarında büyük kayıp

Apollo Crypto'nun yatırım yöneticisine göre, yakın zamanda yaşanan ünlü, siyasi ve hayvan temalı memecoin furyası ve kripto piyasasındaki gerileme, 2.

düsen yükselen grafik

Apollo Crypto’nun yatırım yöneticisine göre, yakın zamanda yaşanan ünlü, siyasi ve hayvan temalı memecoin furyası ve kripto piyasasındaki gerileme, 2. çeyrekte NFT’ler satışında yüzde 44’lük bir düşüşe yol açmış olabilir. 

CryptoSlam’den alınan veriler, NFT satışlarının 1. çeyrekte 4,14 milyar dolardan 2. çeyrekte 2,32 milyar dolara düştüğünü gösteriyor. Apollo Crypto’nun baş yatırım yöneticisi Henrik Andersson Cointelegraph’a verdiği röportajda, “2. çeyrekte BTC yüzde 15 düştüğü ve birçok altcoin’in bundan çok daha kötü performans zor bir piyasa oldu” dedi. Andersson, ” Memecoin’ler muhtemelen NFT‘ pazar payının bir kısmını alıyor” diye de ekledi.

NFT islem hacim

CoinGecko verilerine göre, NFT satışları azalırken, memecoin’ler sadece son 24 saatte 3,4 milyar dolar dahil olmak üzere büyük işlem hacmini sürdürüyor.

Bunun büyük bir kısmı, ABD başkanlık seçimleriyle bağlantılı PolitiFi memecoin’lerindeki artıştan kaynaklanırken, Ethereum ve Solana ağında birkaç yeni ünlü token piyasaya sürüldü. MAGA (TRUMP) ve Pepe (PEPE) ikinci çeyrekte fiyatı artan memecoinler arasında yer alıyor.

NFT kripto veri istatistik

NFT pazarının geleceği merak ediliyor

NFT’ler 2023’ün son çeyreğinde 3 milyar doların üzerinde satışla bir nebze de olsa bir geri dönüş yaptı. Söz konusu gelişme NFT’ler için 2024’ün ikinci yarısı adına umut verdi.

Aralık 2023’teki 1,77 milyar dolarlık satış ayı, NFT yazının Haziran 2022’de azalmaya başlamasından bu yana en büyük satış ayı oldu. CoinGecko verilerine göre, CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Clubs gibi en iyi NFT koleksiyonları, sırasıyla 994,9 milyon dolar ve 345,9 milyon dolarlık büyük piyasa değerlerine sahip.

Buna kıyasla, en büyük iki Ordinals projesi olan NodeMonkes ve Bitcoin Puppets’in piyasa değerleri 121,1 milyon dolar ve 94,2 milyon dolar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner