Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) toparlanma eğilimi: Haftaya iyi başladı

Analistlere göre Bitcoin (BTC), Haziran ayındaki zayıf performansın ardından Temmuz ayında güçlü bir toparlanma görebilir.

bitcoin sevinen insanlar

Analistlere göre Bitcoin (BTC), Haziran ayındaki zayıf performansın ardından Temmuz ayında güçlü bir toparlanma görebilir.

2013’ten itibaren Bitcoin’in aylık getirilerini izleyen Coinglass’ın verilerine göre, Bitcoin’in fiyatı geçen ay yüzde 6,96’ya kadar düştü ve Haziran ayında tarihsel olarak ortalama yüzde 0,35’lik bir düşüş kaydetti.

Kripto analistleri BTC için umutlu

Kripto analisti Ali Martinez, 30 Haziran’da X ile ilgili bir  gönderide , önceki yıllarda Haziran ayı düşüş trendiyle sona erdiğinde, bir sonraki ayda Bitcoin’in tarihsel olarak ortalama yüzde 7,42 oranında kazanç elde ederek güçlü bir geri dönüş yaşadığını belirtti.

Genel olarak BTC, son on bir Temmuz işlem döneminin yedisinde minimum yüzde 8’lik aylık kazanç kaydetti.

Memecoin analisti Murad da X’teki 103.000 takipçisine yaptığı paylaşımda, Temmuz ayında başlayan hızlı tarihi toparlanmalara işaret ederek buna dikkat çekti. Murad, Bitcoin’in son altı yıldır her temmuz ayının ilk haftasında en az yüzde 28 oranında değer kazandığını kaydetti.

Ancak birçok analist, Temmuz ayının normalden daha zorlu bir ay olabileceğini tahmin ederek, Alman hükümetinin büyük miktarda BTC satışına ve yaklaşmakta olan Mt. Gox geri ödemelerine işaret ederek Bitcoin fiyatı üzerinde baskı oluşturabileceğini öngörüyor.

btc bitcoin kripto veri

Mt. Gox Bitcoin (BTC) üzerinde baskı yaratıyor

Bu geri ödemelerin , bu ayın ilk haftasından itibaren alacaklılara yaklaşık 8,5 milyar dolarlık BTC’nin geri ödenmesi bekleniyor. Ancak bazı analistler, bu geri ödemelerin etkisinin birçok yatırımcının beklediği gibi kötü sonuçlar yaratmaycağını düşünüyor.

Dijital varlık ticareti şirketi ZeroCap’in yatırım sorumlusu Jonathan de Wet, geçen hafta Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, Bitcoin’in olumsuz havaya rağmen 60.000 dolar ile orta seviye aralığında güçlü bir şekilde işlem gördüğünü söyledi.

BTC için bu seviyelerde tutunmasını beklediğini ancak önümüzdeki haftalarda Mt. Gox alacaklılarının geri ödemelerinin piyasaya girmesiyle birlikte yaklaşık 57.000 dolarlık “ana destek” seviyesine düşebileceğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner