Yükleniyor...

Milyarder, Bitcoin (BTC) için şüphesini dile getirdi

Eski PayPal CEO'su Peter Thiel, Bitcoin (BTC) fiyatının mevcut seviyelerinden önemli ölçüde artabileceğine dair şüphelerini dile getirdi.

bitcoin veri endişe

Eski PayPal CEO’su Peter Thiel, Bitcoin (BTC) fiyatının mevcut seviyelerinden önemli ölçüde artabileceğine dair şüphelerini dile getirdi.

Hala bir miktar BTC tutan milyarder, Bitcoin Spot ETF’lerinden sonra bir sonraki alıcı grubunun nereden geleceğinden emin değil. 28 Haziran’da CNBC’ye konuşan eski PayPal CEO’su şunları söyledi:

“BTC, bundan sonra büyük bir artış yaşar mı emin değilim. Spot ETF’ler işlem görmeye başladıktan sonra yeni alıcıların nereden geleceğini bilmiyorum. Muhtemelen hala biraz yükselebilir ancak değişken, inişli çıkışlı bir yolculuk olacak.”

bitcoin btc yorum

Thiel daha önce, BTC’nin 69.000 dolara doğru yükseldiği Ekim 2021’de Bitcoin’e yetersiz yatırım yaptığını söylemişti. Ancak Thiel’s Founders Fund’ın Bitcoin ile ilgili oldukça etkileyici bir geçmişi var; ilk Bitcoin yatırımını 2014’te yapmış ve piyasanın 2022’de çökmesinden kısa bir süre önce 1,8 milyar dolar kar elde etmişti.

Ekim 2021’de yeteri kadar BTC almadığını söyleyen milyarderin şimdilerdeyse pek de bir fiyat artışı beklemediği kafaları karıştırdı.

Founders Fund daha sonra 2023 yılında Bitcoin 30.000 doların altında işlem gördüğünde 100 milyon dolar daha satın aldı.

“Bitcoin (BTC) sanıldığı gibi çalışmıyor”

Thiel Bitcoin‘in şifreleme konusunda sanıldığı kadar etkili olmadığını şu şekilde dile getirdi:

“FBI’daki insanlar bana suçluların 100 dolarlık banknotlar yerine Bitcoin kullanmasını tercih ettiklerini söylediklerinde, bu belki de işin olması gerektiği gibi çalışmadığını gösteriyor.”

Ancak Bitcoin halka açık, izne ihtiyaç duymayan ve merkeziyetsiz bir defter olacak şekilde tasarlandı ve işlemlerin Monero ve diğer gizlilik odaklı ağlar gibi tamamen izlenemez olması amaçlanmamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner